Resultat 2010 |
|
|
alla aktiva i bokstavsordning |
Stäng fönstret |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida
Ahlström |
96 |
|
|
|
|
3bf |
|
800m |
2:39.40 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
8 |
|
800m |
2:45.57 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
8 |
|
2000m |
7:50.10 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas
Almgren |
95 |
|
|
|
|
2h2 |
|
100m |
12.15 |
0,5 |
Huddingespelen UDM |
19/6 |
|
|
2 |
|
100m |
12.15 |
-1,2 |
Huddingespelen UDM |
19/6 |
|
|
2af |
|
300m |
36.33 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
2 |
|
300m |
36.54 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
1 |
|
300m |
37.43 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
1 |
|
800m |
1:55.99 |
|
Skol-SM Västerås |
11/9 |
|
|
1 |
|
800m |
1:58.11 |
|
USM Kil |
14/8 |
|
|
1 |
|
800m |
1:59.12 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
3cf |
|
800m |
1:59.46 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
1h8 |
|
800m |
2:01.97 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
1h1 |
|
800m |
2:03.36 |
|
USM Kil |
13/8 |
|
|
1h1 |
|
800m |
2:16.33 |
|
Skol-SM Västerås |
10/9 |
|
|
1 |
|
2000m |
5:44.47 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
1 |
|
2000m |
5:52.85 |
|
Valbo Games Gävle |
18/7 |
|
|
4h8 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.13 |
0,3 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
3h1 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.53 |
-3,2 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
2 |
|
300m häck 76.2 cm (P15 - P14) |
40.47 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
3 |
|
Längd |
5.86 |
0,8 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
2 |
|
Längd |
6.07 |
-0,3 |
Skol-SM Västerås |
11/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid
Andersson |
99 |
|
|
|
|
13 |
|
Längd med zon |
3.43 |
1,4 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
2 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
8.36 |
|
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
8.77 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
9.21 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2 |
|
Boll |
33.16 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2 |
|
Boll |
35.13 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max
Arkad |
|
0 |
|
|
|
|
4h1 |
|
60m |
10.81 |
1,4 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
5h1 |
|
60m |
10.98 |
1,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
600m |
2:18.04 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
4af |
|
800m |
3:16.27 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
25 |
|
Höjd |
1.05 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
8 |
|
Längd med zon |
2.93 |
-0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
22 |
|
Medvind/okänd vind |
3.11 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
5.37 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl
Armfelt |
|
84 |
|
|
|
|
1 |
|
100m |
10.90 |
-0,1 |
DN Galan Stockhkolm/S |
6/8 |
|
|
3h4 |
|
100m |
10.94 |
1,3 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
4h2 |
|
100m |
10.94 |
0,8 |
SM Falun |
20/8 |
|
|
2 |
|
100m |
11.14 |
-1,6 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
3bf |
|
100m |
11.15 |
0,7 |
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
4bf |
|
100m |
11.20 |
-0,6 |
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
2h1 |
|
100m |
11.21 |
-2,5 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
5 |
|
100m |
11.28 |
-0,9 |
Hilversum NED |
12/9 |
|
|
2h3 |
|
100m |
11.29 |
-0,9 |
SAYO |
11/6 |
|
|
6 |
|
100m |
11.44 |
-0,7 |
SAYO |
11/6 |
|
|
2cf |
|
Medvind/okänd vind |
10.86w |
2,6 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
6h2 |
|
200m |
22.08 |
0,3 |
SM Falun |
22/8 |
|
|
3h3 |
|
200m |
22.16 |
0,2 |
SM Falun |
21/8 |
|
|
2 |
|
200m |
22.27 |
0,7 |
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
1 |
|
200m |
22.29 |
1,5 |
Valbo Games gävle |
16/7 |
|
|
1h3 |
|
200m |
22.51 |
1,3 |
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
2cf |
|
200m |
22.51 |
0,5 |
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
4 |
|
200m |
22.61 |
-0,4 |
Hilversum NED |
12/9 |
|
|
3 |
|
200m |
22.71 |
-1,6 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2h2 |
|
200m |
22.72 |
-1,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
21.82w |
3,9 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
1h3 |
|
Medvind/okänd vind |
22.03w |
4,5 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
4 |
|
110m häck |
19.59 |
-2,7 |
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia
Axelsson |
94 |
|
|
|
|
4 |
|
60m |
8.32 |
-1,7 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
1h1 |
|
60m |
8.42 |
-2,5 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
4h2 |
|
100m |
13.15 |
1,4 |
Skarakampen skara |
28/8 |
|
|
4 |
|
100m |
13.18 |
1,1 |
Skarakampen skara |
28/8 |
|
|
1 |
|
100m |
13.26 |
0,2 |
Skånska Ungdomsspelen Vellinge |
7/8 |
|
|
5h5 |
|
100m |
13.27 |
-0,8 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
4h1 |
|
100m |
13.36 |
-1,1 |
USM Kil |
13/8 |
|
|
5h2 |
|
100m |
13.41 |
-2,0 |
Skol-SM Västerås |
10/9 |
|
|
6h1 |
|
100m |
13.52 |
1,1 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
100m |
13.79 |
0,4 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
3h1 |
|
100m |
13.81 |
-0,1 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
13.41w |
2,2 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
13.44 |
|
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
2cf |
|
150m |
20.12 |
-0,7 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
1 |
|
200m |
26.55 |
1,1 |
Skarakampen skara |
28/8 |
|
|
3h2 |
|
200m |
27.62 |
-0,8 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
5 |
|
Längd |
4.38 |
1,7 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
3 |
|
Längd |
4.52 |
-1,6 |
Skånska Ungdomsspelen Vellinge |
7/8 |
|
|
5 |
|
Längd |
4.58 |
0,0 |
Huddingespelen UDM |
19/6 |
|
|
14 |
|
Längd |
4.71 |
0,0 |
Skol-SM Västerås |
12/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin
Ayas |
|
|
97 |
|
|
|
|
|
|
Längd med zon |
3.96 |
-1,7 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara
Back |
|
2 |
|
|
|
|
5h1 |
|
60m |
11.16 |
0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
600m |
2:13.76 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
3 |
|
600m |
2:16.03 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
1af |
|
800m |
3:11.33 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
9 |
|
Längd med zon |
2.93 |
-0,8 |
SAYO |
13/6 |
|
|
7 |
|
Medvind/okänd vind |
2.86 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia
Back |
|
0 |
|
|
|
|
6h4 |
|
60m |
11.12 |
-0,1 |
SAYO |
12/6 |
|
|
8bf |
|
600m |
2:21.56 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
6 |
|
600m |
2:22.67 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
11 |
|
Medvind/okänd vind |
2.68 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
11 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
3.76 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
9 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.62 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik
Bengtlars |
98 |
|
|
|
|
8h1 |
|
Medvind/okänd vind |
12.70w |
2,4 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
12.68 |
1,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
7h1 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
13.01 |
-0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
10 |
|
Medvind/okänd vind |
12.27 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
3 |
|
Höjd |
1.20 |
|
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
|
|
Höjd |
1.21 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
6 |
|
Höjd |
1.28 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
21 |
|
Längd med zon |
3.41 |
1,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6 |
|
Längd med zon |
3.48 |
0,0 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrik
Berg |
|
88 |
|
|
|
|
2 |
|
Kula |
10.02 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
2 |
|
Diskus |
23.95 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
2 |
|
Diskus |
31.88 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
3 |
|
Slägga |
19.07 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
4 |
|
Spjut |
37.67 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
5 |
|
Spjut |
37.86 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
2 |
|
Spjut |
37.94 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
5 |
|
Spjut |
39.92 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Spjut |
42.82 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
6 |
|
Spjut |
43.02 |
|
Sommarös Vallentuna |
2/6 |
|
|
5 |
|
Spjut |
43.12 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa
Bergqvist |
76 |
|
|
|
|
1 |
|
Höjd |
1.75 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa
Bevemyr |
96 |
|
|
|
|
5 |
|
800m |
2:46.04 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
7bf |
|
800m |
2:50.64 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
9 |
|
2000m |
8:00.12 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus
Bivestrand |
0 |
|
|
|
|
1 |
|
60m |
9.37 |
0,0 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
2h2 |
|
60m |
9.42 |
0,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
7 |
|
Medvind/okänd vind |
9.23 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton
Björk |
|
1 |
|
|
|
|
11 |
|
Längd med zon |
2.55 |
1,5 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas
Björninger |
0 |
|
|
|
|
1h2 |
|
60m |
9.41 |
0,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
2 |
|
60m |
9.42 |
0,0 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
1h1 |
|
60m |
9.48 |
1,7 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
3 |
|
60m |
9.57 |
0,1 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
8 |
|
60m |
9.70 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.29w |
5,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
4 |
|
600m |
1:56.28 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
1 |
|
600m |
2:03.27 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
5af |
|
600m |
2:04.20 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
11 |
|
Längd med zon |
3.64 |
-0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
3.69 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
3.80 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
7.44 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
7.85 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
5 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
7.90 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
7.95 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
8.33 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
3 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
16.57 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
4 |
|
Mjukislägga 0,5kg |
24.70 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
2 |
|
Boll |
28.85 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa
Blomquist |
98 |
|
|
|
|
9 |
|
Längd med zon |
3.73 |
0,0 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
7.96 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
11 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
8.04 |
|
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin
Bohman |
|
97 |
|
|
|
|
1h1 |
|
80m |
10.79 |
1,2 |
Sätraspelen |
6/6 |
|
|
3 |
|
80m |
10.84 |
-0,6 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h2 |
|
80m |
10.86 |
0,8 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
4 |
|
80m |
10.86 |
0,6 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
2s1 |
|
80m |
10.90 |
0,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
1 |
|
80m |
11.02 |
-2,8 |
Sätraspelen |
6/6 |
|
|
1h4 |
|
80m |
11.03 |
0,4 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
80m |
11.03 |
0,5 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1h7 |
|
80m |
11.04 |
-1,1 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
2 |
|
80m |
11.04 |
-1,4 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
3f2 |
|
80m |
11.08 |
-1,2 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
1h2 |
|
80m |
11.16 |
-2,7 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
3h1 |
|
80m |
11.22 |
0,0 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.77w |
2,2 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
1h1 |
|
Medvind/okänd vind |
11.12w |
2,7 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
1 |
|
200m |
27.03 |
0,5 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
1 |
|
200m |
27.15 |
1,1 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
8 |
|
200m |
27.31 |
0,3 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
2af |
|
200m |
27.52 |
0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
600m |
1:44.77 |
|
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
1h6 |
|
800m |
2:36.61 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
6h6 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.76 |
0,7 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
2h2 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
10.05 |
-0,1 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
2h5 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
10.11 |
0,0 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
1h3 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
10.12 |
-1,6 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
2h1 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
10.34 |
0,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
10.34 |
-0,6 |
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
8 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
11.23 |
0,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
1h2 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
9.82 |
0,3 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
5 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
9.83 |
0,5 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
9.84 |
-0,7 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
3 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
9.86 |
1,2 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
2H3 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
9.95 |
2,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
3 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
9.99 |
-0,5 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.45 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.48 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.51 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.52 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
3 |
|
Höjd |
1.52 |
|
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.54 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.56 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.57 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
3 |
|
Höjd |
1.57 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.59 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.60 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
3 |
|
Stav |
2.00 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
10 |
|
Längd |
4.29 |
-1,7 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
11 |
|
Längd |
4.54 |
1,3 |
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
19 |
|
Längd med zon |
4.62 |
0,3 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
5 |
|
Längd med zon |
4.80 |
0,0 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
3 |
|
Längd med zon |
4.95 |
1,8 |
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
4 |
|
Längd med zon |
5.07 |
1,5 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1 |
|
Längd med zon |
5.12 |
-0,8 |
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
1 |
|
Längd med zon |
5.15 |
1,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
Längd med zon |
5.19 |
0,5 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
12 |
|
Medvind/okänd vind |
4.61 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
4.92 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
8 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
8.22 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
7 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
9.27 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
13 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
10.78 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
1 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
11.00 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
11.16 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
11.32 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
1 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
11.55 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
2 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
11.88 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
4 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
22.05 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
30.71 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
31.15 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
2 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
27.62 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
2 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
30.20 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
18 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
16.48 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
7 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
23.47 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
4 |
|
Boll |
32.71 |
|
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
2 |
|
Femkamp |
4847 |
|
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nellie
Bolander |
95 |
|
|
|
|
7bf |
|
300m |
46.24 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
5h5 |
|
800m |
2:42.25 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
20 |
|
800m |
3:05.18 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
7 |
|
Längd |
4.67 |
1,2 |
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
12 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
19.21 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia
Bredin |
1 |
|
|
|
|
4 |
|
600m |
2:17.38 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
9 |
|
800m |
3:22.64 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
17 |
|
Längd med zon |
2.58 |
0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
3 |
|
Längd med zon |
2.81 |
1,2 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2 |
|
Boll |
12.90 |
|
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda
Brottman |
97 |
|
|
|
|
1h2 |
|
80m |
11.13 |
0,4 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
4 |
|
80m |
11.15 |
-0,6 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
80m |
11.16 |
0,6 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
1h3 |
|
80m |
11.17 |
0,2 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
2 |
|
80m |
11.20 |
-0,6 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
3h5 |
|
80m |
11.24 |
0,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
8s2 |
|
80m |
11.29 |
0,5 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
1h3 |
|
Medvind/okänd vind |
10.99w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h2 |
|
Medvind/okänd vind |
11.15w |
2,8 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
7 |
|
Medvind/okänd vind |
11.26w |
2,2 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
7 |
|
Medvind/okänd vind |
11.45 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
6af |
|
200m |
28.41 |
0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6 |
|
200m |
28.62 |
0,5 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
3 |
|
200m |
28.97 |
0,3 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
4h2 |
|
Medvind/okänd vind |
28.58w |
2,1 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
14 |
|
Medvind/okänd vind |
11.96 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
6 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
25.83 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
4 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
26.84 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
14 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
27.77 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anetthe
Brottman |
69 |
|
|
|
|
421 |
|
Marathon |
03:50:41 |
|
Stockholm Marathon |
5/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip
Bäck |
|
99 |
|
|
|
|
6h3 |
|
60m |
10.13 |
0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
3h2 |
|
60m |
9.79 |
1,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
10 |
|
200m |
34.50 |
-0,4 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
10 |
|
Boll |
18.08 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bilal
Cadimi |
|
94 |
|
|
|
|
1 |
|
400m |
53.59 |
|
Uppsalaspelen |
11/7 |
|
|
9 |
|
800m |
1:58.56 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
2cf |
|
800m |
1:59.09 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
800m |
1:59.55 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
9 |
|
800m |
2:00.49 |
|
Gurkspelen Västerås |
30/7 |
|
|
3 |
|
800m |
2:01.23 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
4h2 |
|
800m |
2:04.00 |
|
USM Kil |
14/8 |
|
|
4 |
|
1500m |
4:06.22 |
|
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
2af |
|
1500m |
4:07.87 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
1500m |
4:10.18 |
|
USM Kil |
14/8 |
|
|
2 |
|
2000m hinder |
6:28.99 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix
Calmano |
97 |
|
|
|
|
3 |
|
80m |
10.84 |
0,5 |
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
1h3 |
|
80m |
10.88 |
0,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h1 |
|
80m |
10.96 |
0,1 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
10.78w |
2,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2af |
|
200m |
27.77 |
-1,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie
Carlsson |
95 |
|
|
|
|
1h7 |
|
800m |
2:29.68 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
2 |
|
2000m |
7:07.23 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella
Christensson |
97 |
|
|
|
|
6h1 |
|
80m |
12.33 |
0,2 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
7h5 |
|
80m |
12.94 |
1,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
11 |
|
200m |
32.40 |
-0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
6df |
|
200m |
33.19 |
-0,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
8bf |
|
600m |
2:13.34 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
15 |
|
Längd med zon |
3.12 |
1,8 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
19 |
|
Längd med zon |
3.17 |
0,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
20 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
3.17 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca
Christensson |
0 |
|
|
|
|
3h1 |
|
60m |
10.83 |
0,4 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
7h2 |
|
60m |
10.85 |
0,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5h1 |
|
Medvind/okänd vind |
11.14w |
3,4 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
3 |
|
600m |
2:20.53 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
7bf |
|
600m |
2:21.20 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
19 |
|
Längd med zon |
3.08 |
-0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
3,17 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
12 |
|
Medvind/okänd vind |
3.03 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
9 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.48 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
8 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.68 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
5.08 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan
de Besche |
50 |
|
|
|
|
1 |
|
Höjd |
1.35 |
|
VDM Sätra |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nil
de Oliveira |
86 |
|
|
|
|
1 |
|
100m |
10.55 |
1,5 |
Öresundsspelen Helsingborg |
11/7 |
|
|
1h1 |
|
100m |
10.65 |
1,4 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
8af |
|
100m |
10.67 |
0,7 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
7 |
|
100m |
10.83 |
1,8 |
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
2 |
|
100m |
11.06 |
-3,2 |
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
1h3 |
|
100m |
11.10 |
-2,4 |
Öresundsspelen Helsingborg |
11/7 |
|
|
2bf |
|
200m |
21.05 |
0,5 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
1h2 |
|
200m |
21.21 |
0,3 |
SM Falun |
22/8 |
|
|
1 |
|
200m |
21.23 |
2,0 |
Öresundsspelen Helsingborg |
10/7 |
|
|
2 |
|
200m |
21.26 |
-1,5 |
SM Falun |
22/8 |
|
|
2 |
|
200m |
21.33 |
1,0 |
Laxaspelen Halmstad |
17/7 |
|
|
1 |
|
200m |
21.34 |
1,8 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
4 |
|
200m |
21.40 |
0,1 |
Folksam GP Göteborg/S |
10/8 |
|
|
1h3 |
|
200m |
21.45 |
0,5 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
2h1 |
|
200m |
21.49 |
-0,1 |
Laxaspelen Halmstad |
17/7 |
|
|
2bf |
|
200m |
21.54 |
1,2 |
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
1h1 |
|
200m |
21.76 |
0,2 |
SM Falun |
21/8 |
|
|
1 |
|
200m |
21.78 |
-1,6 |
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
21.09w |
2,4 |
Finnkampen Helsingfors |
28/8 |
|
|
1h3 |
|
Medvind/okänd vind |
21.42w |
2,4 |
Öresundsspelen Helsingborg |
10/7 |
|
|
1 |
|
400m |
46,98 |
|
Finnkampen Helsilngfors |
27/8 |
|
|
1 |
|
400m |
47.15 |
|
Folksam Challenge Malmö |
3/8 |
|
|
1 |
|
400m |
47.18 |
|
SM Falun |
21/8 |
|
|
6af |
|
400m |
47.41 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
1h1 |
|
400m |
48.17 |
|
SM Falun |
20/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma
Digerfors |
0 |
|
|
|
|
4 |
|
60m |
10.22 |
0,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
3h2 |
|
60m |
10.25 |
0,6 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
6h3 |
|
Medvind/okänd vind |
10.11w |
3,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
6bf |
|
600m |
2:14.02 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
5 |
|
600m |
2:21.54 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
22 |
|
Längd med zon |
2.89 |
-0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
3.37 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia
Digerfors |
1 |
|
|
|
|
4h3 |
|
60m |
11.00 |
1,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
5h3 |
|
60m |
11.34 |
0,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
9 |
|
600m |
2:36.61 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
8 |
|
600m |
2:38.27 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
13 |
|
Längd med zon |
2.82 |
-0,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
8 |
|
Medvind/okänd vind |
2.82 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
8 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.56 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
Boll |
17.38 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak
Ekbom |
|
1 |
|
|
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
10.09w |
2,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.28w |
3,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel
Ekelöf |
|
94 |
|
|
|
|
8h2 |
|
100m |
12.64 |
1,6 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7h7 |
|
100m |
12.97 |
-0,4 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
6h1 |
|
100m |
12.96 |
0,8 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor
Emanuelsson |
1 |
|
|
|
|
2 |
|
60m |
10.15 |
1,7 |
Sätraspelen |
6/6 |
|
|
3h1 |
|
60m |
10.26 |
1,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h2 |
|
60m |
10.76 |
0,7 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.01w |
2,6 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
7 |
|
Medvind/okänd vind |
10.14w |
2,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
Längd med zon |
3.29 |
0,6 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
3.06 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
8 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
4.59 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
5.22 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer
Engdahl |
0 |
|
|
|
|
19 |
|
Längd med zon |
2.91 |
0,0 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
13 |
|
Längd med zon |
2.99 |
0,4 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
16 |
|
Längd med zon |
3.21 |
0,9 |
SAYO |
13/6 |
|
|
7 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.54 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
7 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.85 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
12 |
|
Boll |
16.71 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim
Engdahl |
95 |
|
|
|
|
3 |
|
Stav |
2.40 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
9 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
27.70 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
13 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
28.94 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim
Englund |
99 |
|
|
|
|
4bf |
|
600m |
2:10.96 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan
Eriksson |
88 |
|
|
|
|
3cf |
|
200m |
22.86 |
0,5 |
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
2h1 |
|
Medvind/okänd vind |
22.47w |
5,5 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
22.69w |
3,9 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
6af |
|
400m |
49.20 |
|
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
4h2 |
|
400m |
50.26 |
|
JSM Karlstad |
13/8 |
|
|
1 |
|
400m häck |
54.89 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
5 |
|
400m häck |
55.95 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina
Eriksson |
98 |
|
|
|
|
2h2 |
|
80m |
11.80 |
-0,9 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
6 |
|
80m |
11.91 |
0,6 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
5h1 |
|
80m |
12.36 |
-1,1 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
4 |
|
Manuell tidtagning |
11.79 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
1h2 |
|
Manuell tidtagning |
11.94 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
8 |
|
200m |
31.72 |
0,4 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
1 |
|
Manuell tidtagning |
12.14 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
13 |
|
Medvind/okänd vind |
11.93 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
13 |
|
Längd med zon |
3.60 |
1,0 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
21 |
|
Medvind/okänd vind |
3.93 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor
Eriksson |
92 |
|
|
|
|
5h1 |
|
200m |
24.85 |
1,7 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
5 |
|
200m |
24.85 |
-0,5 |
SAYO |
13/6 |
|
|
8h1 |
|
200m |
24.89 |
0,5 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
5h2 |
|
200m |
25.35 |
-0,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
1 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
42.10 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
5h2 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
44.14 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
4 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
44.29 |
|
Huddingespelen JDM |
18/6 |
|
|
16 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
45.30 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
3bf |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
45.50 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David
Erlandsson |
95 |
|
|
|
|
4h4 |
|
100m |
12.72 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5h2 |
|
100m |
12.74 |
-1,9 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
6cf |
|
200m |
25.39 |
1,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
3h1 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
18.07 |
-0,9 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
5 |
|
Längd |
5.08 |
0,0 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
31 |
|
Längd |
5.09 |
0,8 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
7 |
|
Längd |
5.13 |
0,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
8 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
30.07 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
12 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
31.73 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
27 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
32.74 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia
Evaldsson |
95 |
|
|
|
|
18 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
15.02 |
1,4 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
21 |
|
Höjd |
1.31 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
12 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
7.98 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
7 |
|
Diskus |
21.90 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
10 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
21.77 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yahan
Faarax |
95 |
|
|
|
|
2 |
|
1500m |
4:09.82 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
2 |
|
2000m |
5:47.09 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David
Flink |
|
0 |
|
|
|
|
6h2 |
|
60m |
10.31 |
1,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
9 |
|
Medvind/okänd vind |
2.93 |
|
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
6.91 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
18.51 |
|
Östersjöspelen Karlshamn |
20/7 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
19.25 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
3 |
|
Mjukislägga 0,5kg |
26.53 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
4 |
|
Boll |
23.55 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
|
|
Boll |
27.09 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
3 |
|
Boll |
27.73 |
|
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor
Flink |
|
97 |
|
|
|
|
3 |
|
80m |
10.86 |
1,0 |
Uppsalaspelen |
10/7 |
|
|
4 |
|
80m |
10.98 |
0,5 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
3 |
|
80m |
10.99 |
1,6 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
4h2 |
|
80m |
11.06 |
-0,3 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
2h3 |
|
80m |
11.07 |
0,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
80m |
11.12 |
-0,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
1 |
|
80m |
11.37 |
-0,9 |
Östersjöspelen Karlshamn |
20/7 |
|
|
3h2 |
|
80m |
11.40 |
1,5 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.91w |
3,8 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
10.92w |
2,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
11.09 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
3h1 |
|
Medvind/okänd vind |
11.19 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
3 |
|
200m |
27.72 |
0,5 |
Uppsalaspelen |
11/7 |
|
|
5af |
|
200m |
28.00 |
-1,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
Längd med zon |
4.45 |
1,0 |
Uppsalaspelen |
10/7 |
|
|
5 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
8.55 |
|
Hellaskastet Sätra |
2/5 |
|
|
2 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.00 |
|
Uppsalaspelen |
11/7 |
|
|
5 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.05 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
7 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.17 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
5 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.40 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
4 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.85 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
2 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.86 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
2 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.90 |
|
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
4 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
26.22 |
|
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
3 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
34.52 |
|
Hellaskastet Sätra |
2/5 |
|
|
3 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
35.09 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
35.15 |
|
Uppsalaspelen |
10/7 |
|
|
1 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
37.50 |
|
Östersjöspelen Karlshamn |
20/7 |
|
|
1 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
37.61 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
37.94 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
38.84 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
2 |
|
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) |
26.65 |
|
Hellaskastet Sätra |
2/5 |
|
|
1 |
|
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) |
29.00 |
|
Östersjöspelen Karlshamn |
20/7 |
|
|
1 |
|
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) |
34.65 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
1 |
|
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) |
35.16 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1 |
|
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) |
37.49 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
15 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
23.05 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
5 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
23.21 |
|
Hellaskastet Sätra |
2/5 |
|
|
11 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
31.12 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
4 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
33.54 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
4 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
33.71 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
3 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
36.48 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida
Flodström |
87 |
|
|
|
|
1 |
|
800m |
2:11.99 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
16 |
|
1500m |
4:43.46 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
1 |
|
1500m |
4:43.87 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
4 |
|
3000m |
10:56.47 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton
Forsberg |
91 |
|
|
|
|
2h3 |
|
100m |
11.42 |
0,8 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
5 |
|
100m |
11.58 |
0,0 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
6 |
|
110m häck |
15.02 |
-0,7 |
SM Falun |
22/8 |
|
|
2 |
|
110m häck |
15.03 |
1,6 |
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
3bf |
|
110m häck |
15.16 |
0,8 |
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
1 |
|
110m häck |
15.16 |
-1,2 |
SAYO |
11/6 |
|
|
3h2 |
|
110m häck |
15.21 |
-0,3 |
SM Falun |
22/8 |
|
|
2h2 |
|
110m häck 100,0 cm (P19) |
14.44 |
0,8 |
Mannheim, GER |
4/7 |
|
|
1h1 |
|
110m häck 100,0 cm (P19) |
14.46 |
0,0 |
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
2h2 |
|
110m häck 100,0 cm (P19) |
14.47 |
-0,7 |
Mannheim, GER |
4/7 |
|
|
4h3 |
|
110m häck 100,0 cm (P19) |
14.51 |
0,0 |
Mannheim, GER |
3/7 |
|
|
3 |
|
110m häck 100,0 cm (P19) |
14.54 |
-0,9 |
Nordiska 19-årskampen Akureyri ISL |
29/8 |
|
|
3 |
|
110m häck 100,0 cm (P19) |
14.56 |
0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
110m häck 100,0 cm (P19) |
14.59 |
-1,4 |
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
14.37w |
2,4 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
1 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
37.74 |
|
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
1 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
37.94 |
|
Valbo Games Gävle |
18/7 |
|
|
1 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
38.97 |
|
Huddingespelen JDM |
18/6 |
|
|
1h2 |
|
300m häck 91.4 cm (P19) |
39.40 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
2 |
|
400m hävk |
54.08 |
|
Nordiska 19-årskampen Akureyri ISL |
28/8 |
|
|
3h3 |
|
400m häck |
54.57 |
|
SM Falun |
20/8 |
|
|
5 |
|
Höjd |
1.99 |
|
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin
Forsberg |
89 |
|
|
|
|
1 |
|
Kula |
7.30 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
1 |
|
Diskus |
14.67 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
1 |
|
Slägga |
15.86 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
1 |
|
Spjut |
14.66 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra
Friberg |
94 |
|
|
|
|
5 |
|
Kula |
8.85 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
6 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
10.08 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
14 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
9.14 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
12 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
9.77 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
5 |
|
Slägga |
21.86 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
7 |
|
Slägga |
27.64 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
16 |
|
Slägga |
29.96 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
11 |
|
Slägga |
31.69 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
7 |
|
Slägga |
33.80 |
|
Skol-SM Västerås |
11/9 |
|
|
1 |
|
Slägga |
36.12 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia
Gannedahl |
97 |
|
|
|
|
5h2 |
|
80m |
12.07 |
0,4 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
6h3 |
|
80m |
12.17 |
1,1 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
13 |
|
200m |
30.83 |
1,0 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
9 |
|
200m |
30.90 |
-0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
5 |
|
1000m |
3:46.21 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
19 |
|
Längd med zon |
3.85 |
-0,1 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
12 |
|
Längd med zon |
3.92 |
0,0 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
18 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
21.32 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
6 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
25.18 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka
Gatti |
0 |
|
|
|
|
24 |
|
Längd med zon |
2.56 |
0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel
Goldman |
79 |
|
|
|
|
2h3 |
|
60m |
7.49 |
-2,2 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
4 |
|
60m |
7.50 |
-2,5 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
2 |
|
100m |
11.51 |
1,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
5bf |
|
100m |
11.59 |
-0,1 |
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
4 |
|
100m |
11.59 |
1,7 |
Gunder Hägg Spelen Gävle |
4/9 |
|
|
1 |
|
100m |
11.63 |
-0,1 |
EFG - TAIF-spelen Tranås |
26/9 |
|
|
7h1 |
|
100m |
11.64 |
-0,8 |
SM Falun |
20/8 |
|
|
5 |
|
100m |
11.65 |
0,7 |
Skarakampen skara |
28/8 |
|
|
3h2 |
|
100m |
11.66 |
0,7 |
Uppsalaspelen |
11/7 |
|
|
4h1 |
|
100m |
11.66 |
1,2 |
Skarakampen skara |
28/8 |
|
|
4 |
|
100m |
11.66 |
0,7 |
Löplabbetspelen Huddinge |
17/8 |
|
|
3h2 |
|
100m |
11.68 |
2,0 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
3h3 |
|
100m |
11.70 |
0,6 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
2 |
|
100m |
11.72 |
-0,7 |
Gunder Hägg Spelen Gävle |
4/9 |
|
|
2 |
|
100m |
11.74 |
-0,5 |
Götas Ungdomsspel Karlstad |
5/9 |
|
|
1 |
|
100m |
11.77 |
-1,6 |
CampusCampen Motala |
19/9 |
|
|
8bf |
|
100m |
11.93 |
0,7 |
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
5h2 |
|
100m |
12.02 |
0,0 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
7h2 |
|
100m |
12.17 |
-2,2 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
1 |
|
Manuell tidtagning |
11.40 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
10 |
|
Medvind/okänd vind |
11.55w |
3,1 |
Valbo Games gävle |
16/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan
Gorringe |
98 |
|
|
|
|
5 |
|
80m |
12.59 |
-0,7 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
6h3 |
|
80m |
12.61 |
0,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
600m |
2:11.70 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
18 |
|
Längd med zon |
3.76 |
1,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
Längd med zon |
4.05 |
-0,5 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2 |
|
Längd med zon |
4.16 |
0,0 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
21.42 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle
Grafsund |
1 |
|
|
|
|
8 |
|
60m |
10.57 |
0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h3 |
|
60m |
10.60 |
0,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
Längd med zon |
3.36 |
1,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
9 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.44 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa
Gunnarsson |
99 |
|
|
|
|
2h2 |
|
Manuell tidtagning |
9.03 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
4 |
|
Manuell tidtagning |
9.14 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
4.01 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
4.03 |
|
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
4 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.13 |
|
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline
Gyllenbern |
93 |
|
|
|
|
2 |
|
Höjd |
1.62 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba
Gällhagen |
99 |
|
|
|
|
5 |
|
60m |
9.48 |
1,0 |
Sätraspelen |
6/6 |
|
|
5h2 |
|
60m |
9.55 |
0,6 |
Sätraspelen |
6/6 |
|
|
3 |
|
60m |
9.55 |
1,7 |
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
6 |
|
60m |
9.69 |
-1,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.27w |
2,3 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
2h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.35w |
4,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
13 |
|
Medvind/okänd vind |
9.59 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
4h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.81w |
2,1 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
8 |
|
200m |
32.51 |
0,1 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
3bf |
|
600m |
2:06.49 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
19 |
|
600m |
2:11.04 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
10 |
|
Längd med zon |
3.45 |
0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
14 |
|
Längd med zon |
3.64 |
-1,4 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
3.33 |
|
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
12 |
|
Medvind/okänd vind |
3.92 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin
Hagberg |
99 |
|
|
|
|
4 |
|
60m |
9.04 |
2,0 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2 |
|
60m |
9.12 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Manuell tidtagning |
9.00 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
1h2 |
|
Manuell tidtagning |
9.19 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
1h4 |
|
Medvind/okänd vind |
9.07w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h2 |
|
Medvind/okänd vind |
9.19w |
2,4 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2 |
|
200m |
30.48 |
-0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
2 |
|
200m |
32.77 |
-5,7 |
Fortumspelen Bollnäs |
10/7 |
|
|
6 |
|
600m |
1:58.19 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
2af |
|
600m |
1:59.69 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
11.59 |
0,1 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.33 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.36 |
|
Fortumspelen Bollnäs |
10/7 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.42 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.43 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
Längd med zon |
4.38 |
-0,8 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
1 |
|
Längd med zon |
4.45 |
0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
Längd med zon |
4.56 |
0,5 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
4.31 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
4.64w |
3,3 |
Fortumspelen Bollnäs |
10/7 |
|
|
1 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
22.44 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
7 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
23.00 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina
Hagberg |
1 |
|
|
|
|
1h1 |
|
60m |
10.32 |
0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
6 |
|
60m |
10.34 |
0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h4 |
|
60m |
10.35 |
0,4 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.19w |
3,3 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.46 |
|
Fortumspelen Bollnäs |
10/7 |
|
|
3 |
|
400m |
81.52 |
|
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
2 |
|
Längd med zon |
3.42 |
1,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
3.33 |
|
Fortumspelen Bollnäs |
10/7 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
3.37 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
1 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
5.40 |
|
Fortumspelen Bollnäs |
10/7 |
|
|
2 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
5.79 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
Boll |
17.32 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
1 |
|
Boll |
21.09 |
|
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
3 |
|
Boll |
23.66 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2 |
|
Boll |
24.34 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer
Hagren |
95 |
|
|
|
|
6h3 |
|
800m |
2:29.35 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
18 |
|
800m |
2:39.55 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
3h2 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
16.98 |
-1,9 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
4af |
|
300m häck 76.2 cm (P15 - P14) |
45.79 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
Höjd |
1.50 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.60 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
12 |
|
Längd |
4.91 |
-2,4 |
Skol-SM Västerås |
11/9 |
|
|
8 |
|
Längd |
4.95 |
-0,8 |
SAYO |
13/6 |
|
|
7 |
|
Längd |
5.00 |
-0,8 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
14 |
|
Längd |
5.05 |
0,7 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
7 |
|
Längd |
5.19 |
1,2 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
6 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.40 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
9 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.98 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
6 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
11.36 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
1 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
11.65 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
3 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
11.65 |
|
Huddingespelen UDM |
18/6 |
|
|
5 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
12.10 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
3 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
26.80 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
7 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
34.92 |
|
USM Kil |
13/8 |
|
|
2 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
36.63 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
4 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
39.48 |
|
Skol-SM Västerås |
11/9 |
|
|
3 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
40.27 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
40.31 |
|
Gurkspelen Västerås |
30/7 |
|
|
2 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
40.39 |
|
Vårkastet Bålsta |
8/5 |
|
|
1 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
43.85 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
3 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
35.28 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
6 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
35.92 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
6 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
37.10 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
5 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
41.52 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
1 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
42.44 |
|
Brommaspelen Sätra |
27/5 |
|
|
2 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
43.44 |
|
Skol-SM Västerås |
12/9 |
|
|
7 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
43.85 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
2 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
45.13 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor
Hagren |
95 |
|
|
|
|
4h2 |
|
300m |
41.41 |
|
Skol-SM Västerås |
11/9 |
|
|
1h5 |
|
800m |
2:18.24 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
9 |
|
800m |
2:26.05 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
12 |
|
Höjd |
1.44 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
9 |
|
Höjd |
1.45 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
10 |
|
Längd |
4.77 |
-0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
15 |
|
Längd |
5.00 |
1,0 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
7 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.77 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
4 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.78 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
8 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
11.13 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
13 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
9.37 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
9.85 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
4 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
15.76 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
5 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
33.03 |
|
Huddingespelen UDM |
18/6 |
|
|
10 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
36.29 |
|
USM Kil |
14/8 |
|
|
4 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
36.57 |
|
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
4 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
36.59 |
|
Skol-SM Västerås |
10/9 |
|
|
4 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
39.72 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
30.36 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
5 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
33.20 |
|
Skol-SM Västerås |
11/9 |
|
|
2 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
37.56 |
|
Mästarmöte i kast Nyköping |
29/5 |
|
|
11 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
39.78 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
6 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
39.97 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
41.63 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
3 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
41.89 |
|
Skol-SM Västerås |
12/9 |
|
|
1 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
45.23 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
2 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
45.39 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
1 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
49.05 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik
Hallinder |
88 |
|
|
|
|
3 |
|
100m |
11.26 |
-0,3 |
Friidrottskväll på Stadion 3 DM |
11/8 |
|
|
2h2 |
|
100m |
11.54 |
-1,2 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
4h3 |
|
200m |
22.65 |
0,5 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
3 |
|
400m |
48.09 |
|
SM Falun |
21/8 |
|
|
2h1 |
|
400m |
48.23 |
|
SM Falun |
20/8 |
|
|
3 |
|
400m |
48.30 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
2af |
|
400m |
48:40:00 |
|
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
1 |
|
400m |
49.17 |
|
Friidrottskväll på Stadion 2 DM |
23/7 |
|
|
1h3 |
|
400m |
49.34 |
|
Friidrottskväll på Stadion 2 DM |
23/7 |
|
|
17 |
|
400m |
49.36 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
2h1 |
|
400m |
49.37 |
|
JSM Karlstad |
13/8 |
|
|
5 |
|
400m |
49.47 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
3bf |
|
400m |
49.48 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
1 |
|
400m |
49.50 |
|
Valbo Games Gävle |
18/7 |
|
|
12 |
|
800m |
1:53.67 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
5af |
|
800m |
1:54.40 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
3h3 |
|
800m |
1:56.27 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
5 |
|
Kula |
12.51 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
6 |
|
Diskus |
34.38 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip
Hamrelius |
0 |
|
|
|
|
7h4 |
|
Medvind/okänd vind |
10.03w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
Höjd |
1.11 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
9 |
|
Höjd |
1.13 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
16 |
|
Längd med zon |
3.44 |
-0,8 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa
Harg |
|
1 |
|
|
|
|
6h2 |
|
60m |
11.08 |
1,4 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
600m |
2:30.83 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
10 |
|
Längd med zon |
2.90 |
-0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia
Hassel |
95 |
|
|
|
|
6 |
|
100m |
14.25 |
1,3 |
Brommaspelen Sätra |
27/5 |
|
|
7 |
|
100m |
14.50 |
-1,0 |
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
7h4 |
|
100m |
14.98 |
-0,2 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
3cf |
|
300m |
49.42 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
16 |
|
800m |
2:57.52 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
7 |
|
Längd |
4.35 |
-1,4 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
16 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
7.31 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf
Hedenberg |
1 |
|
|
|
|
5h2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.66w |
3,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
600m |
2:08.13 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
Längd med zon |
3.23 |
1,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
Längd med zon |
3.37 |
2,0 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
6 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
5.13 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Boll |
23.70 |
|
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar
Hedenberg |
99 |
|
|
|
|
16 |
|
Höjd |
1.03 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
17 |
|
Längd med zon |
2.86 |
1,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
14 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
5.97 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
22 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
7.70 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomas
Hirvonen |
80 |
|
|
|
|
1 |
|
Diskus |
38.03 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
1 |
|
Diskus |
39.01 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa
Hjelmtorp |
90 |
|
|
|
|
8 |
|
400m |
62.41 |
|
Moorpark, CA USA |
30/4 |
|
|
3 |
|
400m |
62.49 |
|
Ventura, CA USA |
9/4 |
|
|
3h2 |
|
400m |
62.51 |
|
Ventura, CA USA |
24/4 |
|
|
1h5 |
|
400m |
62.70 |
|
Northridge, CA USA |
13/3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo
Holm |
|
1 |
|
|
|
|
7h2 |
|
Medvind/okänd vind |
11.17w |
3,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
4.67 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix
Holstad |
0 |
|
|
|
|
7h2 |
|
60m |
10.41 |
1,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5h2 |
|
60m |
10.61 |
0,4 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
7 |
|
Höjd |
1.09 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
12 |
|
Höjd |
1.13 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
15 |
|
Medvind/okänd vind |
3.18 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
8 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
6.45 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
9 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
6.71 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sandra
Hufane |
97 |
|
|
|
|
8df |
|
200m |
34.34 |
-0,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
14 |
|
200m |
34.47 |
0,5 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
13 |
|
Höjd |
1.22 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
18 |
|
Längd med zon |
3.31 |
0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
17 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.49 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.71 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
7.42 |
|
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
11 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
16.60 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
12 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
18.17 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
|
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
14.85 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennie
Hurkmans |
84 |
|
|
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
26.36w |
3,1 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
7 |
|
400m |
59.09 |
|
Valbo Games Gävle |
18/7 |
|
|
1bf |
|
400m |
59.50 |
|
SAYO |
11/6 |
|
|
2 |
|
800m |
2:18.74 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
1 |
|
400m häck |
61.30 |
|
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
3 |
|
400m häck |
61.70 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
1bf |
|
400m häck |
62.15 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
4h3 |
|
400m häck |
62.31 |
|
SM Falun |
20/8 |
|
|
3 |
|
400m häck |
62.68 |
|
Valbo Games gävle |
17/7 |
|
|
3 |
|
400m häck |
64.29 |
|
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
1 |
|
400m häck |
64.36 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
1 |
|
Kula |
8.57 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Diskus |
24.93 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Spjut |
29.72 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Spjut |
40.72 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix
Håkansson |
0 |
|
|
|
|
7 |
|
600m |
2:33.72 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
4 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
6.12 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise
Håkansson |
97 |
|
|
|
|
6h1 |
|
80m |
12.47 |
1,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
16 |
|
Längd med zon |
3.39 |
0,5 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara
Hällerfors |
97 |
|
|
|
|
3h1 |
|
80m |
11.75 |
1,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
18 |
|
Medvind/okänd vind |
12.00 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
Höjd |
1.10 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa
Hällerfors |
1 |
|
|
|
|
7h2 |
|
60m |
11.11 |
1,4 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia
Hässel |
|
94 |
|
|
|
|
2 |
|
60m |
8.08 |
-1,7 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
2h2 |
|
60m |
8.19 |
-2,2 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
1 |
|
100m |
12.38 |
-2,4 |
Skol-SM Västerås |
10/9 |
|
|
2 |
|
100m |
12.38 |
-0,3 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
2 |
|
100m |
12.40 |
0,0 |
USM Kil |
13/8 |
|
|
5h3 |
|
100m |
12.43 |
1,1 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
2 |
|
100m |
12.46 |
0,6 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
1 |
|
100m |
12.51 |
0,5 |
Huddingespelen UDM |
18/6 |
|
|
2h3 |
|
100m |
12.56 |
0,0 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
1h2 |
|
100m |
12.57 |
1,1 |
Huddingespelen UDM |
18/6 |
|
|
1h2 |
|
100m |
12.60 |
-2,6 |
USM Kil |
13/8 |
|
|
1h2 |
|
100m |
12.60 |
-2,0 |
Skol-SM Västerås |
10/9 |
|
|
1h8 |
|
100m |
12.75 |
-1,3 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
12.31w |
2,2 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
12.42w |
2,9 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h3 |
|
Medvind/okänd vind |
12.48w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
4cf |
|
Medvind/okänd vind |
12.55w |
3,5 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
1af |
|
150m |
19.07 |
-1,5 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
2 |
|
200m |
24.88 |
1,3 |
Ungdomsfinnkampen Läppevaara |
28/8 |
|
|
2 |
|
200m |
25.10 |
0,4 |
USM Kil |
15/8 |
|
|
1h3 |
|
200m |
25.35 |
0,0 |
USM Kil |
14/8 |
|
|
3df |
|
200m |
25.77 |
0,7 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
3af |
|
200m |
25.88 |
0,8 |
SAYO |
13/6 |
|
|
1h1 |
|
200m |
26.31 |
1,1 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
7h4 |
|
200m |
28.09 |
0,0 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
26.59w |
2,5 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Giovanni
Inostroza |
97 |
|
|
|
|
1 |
|
80m |
10.39 |
1,0 |
Uppsalaspelen |
10/7 |
|
|
3h3 |
|
80m |
10.63 |
-0,6 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
1 |
|
80m |
10.63 |
0,5 |
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
1h2 |
|
80m |
10.72 |
1,7 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
80m |
10.72 |
1,6 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
1 |
|
80m |
10.75 |
1,0 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
1h2 |
|
80m |
10.76 |
1,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
80m |
10.76 |
-0,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
1 |
|
80m |
10.84 |
0,6 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
80m |
10.85 |
-0,5 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
1h2 |
|
80m |
11.01 |
1,3 |
Brommaspelen Sätra |
26/5 |
|
|
1h2 |
|
80m |
11.07 |
-1,5 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.51w |
3,8 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.68w |
2,9 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.68w |
2,9 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.70w |
2,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.76w |
3,3 |
Brommaspelen Sätra |
26/5 |
|
|
2h1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.81 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
1h1 |
|
Medvind/okänd vind |
11.08w |
2,5 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
1 |
|
200m |
26.61 |
1,7 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
1 |
|
200m |
27.04 |
0,5 |
Uppsalaspelen |
11/7 |
|
|
2 |
|
200m |
27.32 |
1,2 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
1bf |
|
200m |
27.72 |
-1,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Manuell tidtagning |
27.3m |
0,9 |
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
7 |
|
800m |
2:45.95 |
|
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
1 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
10.06 |
-0,9 |
Uppsalaspelen |
10/7 |
|
|
3h3 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
10.10 |
0,1 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
1h1 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
10.23 |
-1,2 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
2 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
10.57 |
1,0 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
2 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
9.92 |
-1,3 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
5 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
9.93 |
-0,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.24w |
2,7 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
4 |
|
200m häck P13 |
30.52 |
1,2 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
4 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
8.17 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
5 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
8.37 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
1 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
8.41 |
|
Brommaspelen Sätra |
26/5 |
|
|
4 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
8.77 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
6 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
8.92 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
3 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.00 |
|
Uppsalaspelen |
11/7 |
|
|
7 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.04 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.06 |
|
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
3 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.11 |
|
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
3 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.13 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
2 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
9.38 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
6 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
24.27 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
4 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
24.28 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
5 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
25.55 |
|
Uppsalaspelen |
10/7 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
26.27 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
6 |
|
Diskus 0.6 kg (P13 - P12) |
27.22 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) |
16.87 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
2 |
|
Slägga 3.0 kg (P13 - P12) |
19.33 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
6 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
22.11 |
|
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
8 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
24.48 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
25.71 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
3 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
26.30 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
11 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
29.24 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
6 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
31.21 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
3 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
31.51 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
9 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
32.53 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
3 |
|
Spjut 400 g (P13 - P12) |
35.83 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michelle
Inostroza |
95 |
|
|
|
|
9 |
|
Manuell tidtagning |
37.7m |
2,0 |
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
10 |
|
Längd |
3.32 |
1,0 |
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
5 |
|
Längd |
3.55 |
0,2 |
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
18 |
|
Längd |
3.59 |
0,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
Längd |
3.71 |
0,3 |
Brommaspelen Sätra |
27/5 |
|
|
10 |
|
Längd |
3.80 |
1,0 |
Uppsalaspelen |
11/7 |
|
|
27 |
|
Längd |
3.99 |
1,3 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
9 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
5.23 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar
Iwarsson |
0 |
|
|
|
|
6h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.93w |
2,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2bf |
|
600m |
2:05.02 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
14 |
|
Längd med zon |
3.50 |
-1,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo
Jacobsson |
99 |
|
|
|
|
8 |
|
600m |
2:07.52 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veronika
Jatko |
95 |
|
|
|
|
9h7 |
|
100m |
15.56 |
0,0 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
24 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
16.34 |
1,6 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
11 |
|
Höjd |
1.20 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
9 |
|
Höjd |
1.32 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
12 |
|
Höjd |
1.39 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
17 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
7.09 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
11 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
7.93 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
29 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
24.70 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
6 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
26.51 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
3 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
27.45 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
8 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
30.09 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erika
Jensen |
|
99 |
|
|
|
|
4 |
|
Höjd |
1.26 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
6 |
|
Höjd |
1.27 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
4 |
|
Boll |
23.48 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam
Johansson |
98 |
|
|
|
|
2h1 |
|
80m |
11.83 |
1,6 |
Ölandsspelen Högby |
11/7 |
|
|
|
|
Längd med zon |
4.16 |
1,6 |
Ölandsspelen Högby |
11/7 |
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
4.24w |
3,7 |
Ölandsspelen Högby |
11/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edvin
Johansson |
1 |
|
|
|
|
7h1 |
|
60m |
12.04 |
1,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob
Johansson |
96 |
|
|
|
|
5 |
|
100m |
12.98 |
-0,9 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5h2 |
|
100m |
13.04 |
1,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
4h1 |
|
100m |
13.08 |
-2,8 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
12.50w |
2,5 |
Ölandsspelen Högby |
11/7 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
12.73w |
2,1 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
4 |
|
800m |
3:00.25 |
|
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
3 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.09 |
-0,4 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
2h2 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.14 |
1,2 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
3 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.71 |
1,2 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
3h7 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.92 |
-1,7 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
2h2 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
16.22 |
-3,9 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
2h4 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
16.37 |
-1,8 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
1 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
16.64 |
1,2 |
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
3 |
|
Höjd |
1.60 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
4 |
|
Höjd |
1.60 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
9 |
|
Höjd |
1.60 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.63 |
|
Ölandsspelen Högby |
11/7 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.64 |
|
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
4 |
|
Höjd |
1.64 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
3 |
|
Höjd |
1.70 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.72 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.72 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
2 |
|
Höjd |
1.72 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.76 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
11 |
|
Stav |
2.79 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
2 |
|
Stav |
2.80 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
1 |
|
Stav |
2.86 |
|
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
1 |
|
Stav |
3.00 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
3 |
|
Stav |
3.27 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
|
|
Längd |
4.47 |
1,8 |
Ölandsspelen Högby |
11/7 |
|
|
5 |
|
Längd |
4.75 |
1,5 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
2 |
|
Längd |
4.91 |
1,7 |
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
10 |
|
Längd |
5.02 |
0,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
15q |
|
Längd |
5.06 |
2,0 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
|
|
Längd |
5.10 |
1,4 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
6 |
|
Längd |
5.23 |
-0,4 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
4 |
|
Längd |
5.32 |
-1,3 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
8 |
|
Längd |
5.33 |
-0,4 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
3 |
|
Längd |
5.35 |
-0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
5.25w |
3,1 |
Ölandsspelen Högby |
11/7 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
5.32w |
2,8 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
5.38w |
3,9 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
2 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.30 |
|
Vårmångkamp Täby |
16/5 |
|
|
11 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.59 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
8 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.88 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
14 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
9.65 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
4 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
21.50 |
|
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
4 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
30.63 |
|
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
12 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
33.38 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
2 |
|
Åttakamp |
4236 |
|
Vårmångkamp Täby |
15-16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar
Johansson |
92 |
|
|
|
|
2 |
|
100m |
11.52 |
0,7 |
Löplabbetspelen Huddinge |
17/8 |
|
|
4 |
|
200m |
23.11 |
1,2 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
1 |
|
200m |
23.50 |
0,0 |
Löplabbetspelen Huddinge |
17/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David
Jonsson |
94 |
|
|
|
|
7h1 |
|
60m |
8.13 |
-1,6 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
4h4 |
|
100m |
12.11 |
0,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
100m |
12.18 |
0,0 |
Huddingespelen JDM |
18/6 |
|
|
3h2 |
|
100m |
12.24 |
-0,9 |
Huddingespelen JDM |
18/6 |
|
|
4 |
|
100m |
12.33 |
1,6 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
5h2 |
|
100m |
12.42 |
-1,7 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
6h2 |
|
100m |
12.47 |
1,0 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
7h1 |
|
100m |
12.51 |
-0,2 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
7h4 |
|
100m |
12.52 |
-1,3 |
USM Kil |
13/8 |
|
|
5af |
|
150m |
19.22 |
-1,7 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
4h2 |
|
100m |
12.40 |
1,4 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
4cf |
|
200m |
24.93 |
1,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
8h2 |
|
200m |
24.99 |
-0,1 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
6h2 |
|
200m |
25.42 |
0,1 |
USM Kil |
14/8 |
|
|
3h2 |
|
Medvind/okänd vind |
24.63w |
4,5 |
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
25.23w |
3,2 |
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelina
Johnsson |
99 |
|
|
|
|
6 |
|
60m |
9.79 |
1,1 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
5 |
|
60m |
9.81 |
1,7 |
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
4h4 |
|
60m |
9.89 |
-0,3 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
5h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.75w |
4,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.80w |
2,4 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
20 |
|
Medvind/okänd vind |
9.98 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
14 |
|
200m |
33.74 |
0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
14 |
|
Längd med zon |
3.28 |
0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
3.17 |
|
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.22 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas
Johnsson |
77 |
|
|
|
|
11bf |
|
3000m |
9:54.58 |
|
Sport vi minns Norrköping |
2/10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa
Jutemalm |
98 |
|
|
|
|
5df |
|
200m |
32.10 |
-0,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6bf |
|
600m |
2:04.94 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
Höjd |
1.21 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liza
Jörnung |
|
81 |
|
|
|
|
|
|
Kula |
8.67 |
|
Castorama Göteborg/S-K |
29/9 |
|
|
|
|
Diskus |
23.04 |
|
Castorama Göteborg/S-K |
29/9 |
|
|
|
|
Slägga |
25.38 |
|
Castorama Göteborg/S-K |
29/9 |
|
|
3 |
|
Spjut |
27.55 |
|
Friidrottskväll på Stadion 3 DM |
11/8 |
|
|
|
|
Spjut |
28.36 |
|
Castorama Göteborg/S-K |
29/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn
Kalderen |
99 |
|
|
|
|
2h5 |
|
60m |
10.00 |
1,3 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
5h3 |
|
60m |
10.01 |
0,1 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
3h1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.01w |
2,4 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
5h3 |
|
Medvind/okänd vind |
9.84w |
3,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h3 |
|
Medvind/okänd vind |
9.95w |
2,7 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
16 |
|
200m |
34.20 |
0,2 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
18 |
|
600m |
2:10.51 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
5 |
|
600m |
2:11.90 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
5bf |
|
600m |
2:12.66 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
800m |
3:17.74 |
|
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.21 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.30 |
|
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.51 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
11 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.64 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
2 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.65 |
|
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
14 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.67 |
|
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.71 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
6 |
|
Boll |
21.98 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik
Kamryd |
0 |
|
|
|
|
4h2 |
|
60m |
10.92 |
0,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
5 |
|
600m |
2:12.65 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
7 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
4.70 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica
Karlsson |
1 |
|
|
|
|
5h2 |
|
60m |
11.01 |
1,4 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin
Karlsson |
99 |
|
|
|
|
6h2 |
|
60m |
10.19 |
0,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5h3 |
|
Medvind/okänd vind |
10.33w |
2,7 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
24 |
|
200m |
37.81 |
0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
9 |
|
Höjd |
1.17 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin
Karlsson |
97 |
|
|
|
|
50 |
|
200m |
33.97 |
1,8 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
32 |
|
600m |
2:13.92 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
4 |
|
Kula |
9.56 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
5 |
|
Diskus |
22.00 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
4 |
|
Slägga |
15.22 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
4 |
|
Spjut |
31.68 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav
Karnebäck |
87 |
|
|
|
|
6 |
|
100m |
11.58 |
-0,3 |
Friidrottskväll på Stadion 3 DM |
11/8 |
|
|
3h2 |
|
100m |
11.62 |
-1,2 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
7h1 |
|
100m |
11.75 |
-2,5 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
5h3 |
|
200m |
22.95 |
0,5 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
3 |
|
200m |
23.01 |
1,2 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
5cf |
|
200m |
23.09 |
0,5 |
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
3af |
|
400m |
48.87 |
|
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
6 |
|
400m |
49.28 |
|
SM Falun |
21/8 |
|
|
2h2 |
|
400m |
49.55 |
|
SM Falun |
20/8 |
|
|
4bf |
|
400m |
49.60 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
1bf |
|
400m |
49.81 |
|
SAYO |
11/6 |
|
|
3 |
|
400m |
50.08 |
|
Friidrottskväll på Stadion 2 DM |
23/7 |
|
|
32 |
|
400m |
50.21 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
1 |
|
400m |
50.65 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
2h4 |
|
400m |
50.84 |
|
Friidrottskväll på Stadion 2 DM |
23/7 |
|
|
1 |
|
600m |
1:21.6m |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
34 |
|
800m |
1:57.53 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
2 |
|
Kula |
9.14 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
2 |
|
Kula |
9.55 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
3 |
|
Kula |
9.82 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
2 |
|
Diskus |
27.20 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
2 |
|
Diskus |
27.45 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
4 |
|
Diskus |
31.37 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
2 |
|
Slägga |
24.10 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
2 |
|
Slägga |
25.22 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
2 |
|
Slägga |
26.03 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
2 |
|
Spjut |
30.70 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
2 |
|
Spjut |
32.05 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
3 |
|
Spjut |
35.95 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel
Kjell |
|
|
93 |
|
|
|
|
7h1 |
|
100m |
12.50 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7h5 |
|
100m |
12.79 |
-2,9 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
18 |
|
Längd |
5.40 |
0,8 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav
Kjell |
|
96 |
|
|
|
|
1 |
|
100m |
11.89 |
0,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
1h1 |
|
100m |
11.90 |
1,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
1 |
|
100m |
11.94 |
-1,7 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
1 |
|
100m |
11.96 |
-0,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
1h3 |
|
100m |
11.98 |
-1,0 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
2h2 |
|
100m |
11.99 |
-0,5 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
1 |
|
100m |
12.12 |
-0,9 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1h2 |
|
100m |
12.19 |
1,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h1 |
|
100m |
12.24 |
-1,2 |
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
2h2 |
|
100m |
12.27 |
-0,9 |
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
1 |
|
100m |
12.30 |
-2,1 |
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
3 |
|
100m |
12.30 |
0,2 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1h3 |
|
100m |
12.36 |
0,1 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
2 |
|
300m |
38.55 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1af |
|
300m |
38.56 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
14 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.15 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
5 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.51 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
10 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
10.67 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
4 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
12.25 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
1 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
12.41 |
|
Midgårdskastet Märsta |
25/9 |
|
|
4 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
12.41 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
12 |
|
Kula 4.0 kg (P15 - P14) |
9.87 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
7 |
|
Diskus 1.0 kg (P15 - P14) |
29.11 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
Slägga 4.0 kg (P15 - P14) |
27.35 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
11 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
33.73 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
12 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
36.34 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
4 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
36.43 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
4 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
38.52 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
4 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
40.28 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
2 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
41.05 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
3 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
44.70 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik
Kjellberg |
77 |
|
|
|
|
24bf |
|
3000m |
10:50.81 |
|
Sport vi minns Norrköping |
2/10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna
Klackenberg |
91 |
|
|
|
|
6 |
|
100m |
13.23 |
0,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h1 |
|
Medvind/okänd vind |
13.15w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3cf |
|
150m |
20.29 |
-0,7 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
7af |
|
200m |
26.96 |
-1,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
5h2 |
|
200m |
27.53 |
-0,8 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix
Lahti Hagbard |
98 |
|
|
|
|
|
|
Höjd |
1.16 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John
Laselle |
|
79 |
|
|
|
|
4 |
|
800m |
1:55.63 |
|
Gurkspelen Västerås |
30/7 |
|
|
7 |
|
1500m |
3:52.24 |
|
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
9bf |
|
1500m |
3:53.60 |
|
Folksam GP Göteborg/S |
10/8 |
|
|
6h1 |
|
1500m |
3:55.26 |
|
SM Falun |
20/8 |
|
|
10af |
|
3000m |
8:46.06 |
|
Sport vi minns Norrköping |
2/10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor
Larsson |
1 |
|
|
|
|
1h4 |
|
60m |
10.37 |
-1,9 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
7 |
|
60m |
10.50 |
-2,0 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
10.02w |
2,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.32w |
3,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirzda
Laurate |
96 |
|
|
|
|
8 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
18.26 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
9 |
|
Slägga 3.0 kg (F15 - F14) |
17.75 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
21 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
17.12 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia
Liljehäll |
0 |
|
|
|
|
6h1 |
|
Medvind/okänd vind |
11.69w |
3,4 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
15 |
|
Medvind/okänd vind |
2.67 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
10 |
|
Medvind/okänd vind |
2.74 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
6 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
5.04 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
5 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
5.35 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edward
Liljeqvist |
1 |
|
|
|
|
13 |
|
Längd med zon |
2.27 |
0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
5.36 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lydia
Liljeqvist |
96 |
|
|
|
|
6 |
|
300m |
45.50 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
5bf |
|
300m |
45.62 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
800m |
2:30.03 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
14 |
|
800m |
2:32.75 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
2bf |
|
800m |
2:33.48 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
7 |
|
800m |
2:35.21 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
7 |
|
800m |
2:35.38 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
6 |
|
800m |
2:38.07 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
7 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.26 |
1,7 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
5h2 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.44 |
1,5 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1h5 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.73 |
-1,5 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
4h1 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.73 |
-0,2 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
4h1 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
14.04 |
-2,7 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
6 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
14.14 |
-3,0 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
15 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
14.84 |
-1,2 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
16 |
|
Höjd |
1.35 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
7 |
|
Höjd |
1.36 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
16 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
17.33 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta
Lindsén |
90 |
|
|
|
|
1 |
|
200m |
25.27 |
1,3 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
2h2 |
|
200m |
25.44 |
-0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2h2 |
|
200m |
25.47 |
-1,9 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
6 |
|
200m |
25.47 |
-1,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
25.10w |
3,2 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
2 |
|
400m |
55.09 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
1f2 |
|
400m |
55.20 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
2bf |
|
400m |
55.58 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
1h2 |
|
400m |
55.60 |
|
Friidrottskväll på Stadion 2 DM |
23/7 |
|
|
1 |
|
400m |
55.79 |
|
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
3bf |
|
400m |
55.93 |
|
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
1 |
|
400m |
56.02 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
6 |
|
400m |
56.02 |
|
Nordic-Baltic U23 Söderhamn |
4/9 |
|
|
6 |
|
400m |
56.32 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
2af |
|
400m |
56.42 |
|
SAYO |
11/6 |
|
|
1 |
|
400m |
56.55 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
3h2 |
|
400m |
61.40 |
|
JSM Karlstad |
13/8 |
|
|
2 |
|
800m |
2:11.05 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
2 |
|
800m |
2:12.44 |
|
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
1 |
|
800m |
2:13.81 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
4 |
|
800m |
2:14.35 |
|
Nordic-Baltic U23 Söderhamn |
5/9 |
|
|
1 |
|
800m |
2:18.64 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
2 |
|
Kula |
7.18 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
2 |
|
Diskus |
16.69 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Slägga |
17.10 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
2 |
|
Spjut |
14.04 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William
Lindström |
1 |
|
|
|
|
6h1 |
|
60m |
11.38 |
1,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
10 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
3.75 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan
Lindström |
72 |
|
|
|
|
3 |
|
110m häck |
20.28 |
0,0 |
VSM Högby |
8/8 |
|
|
1 |
|
Tresteg |
10.35 |
-1,7 |
VSM Högby |
8/8 |
|
|
5 |
|
Spjut |
40.55 |
|
VSM Högby |
8/8 |
|
|
4 |
|
Vikt |
6.69 |
|
VSM Högby |
8/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aleksander
Liss |
91 |
|
|
|
|
16 |
|
1500m |
4:08.25 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
4 |
|
2000m hinder |
6:15.43 |
|
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin
Lundberg |
1 |
|
|
|
|
10 |
|
600m |
3:12.50 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma
Lundberg |
98 |
|
|
|
|
7h1 |
|
80m |
13.00 |
1,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5h1 |
|
80m |
13.06 |
0,4 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
12 |
|
200m |
33.92 |
0,9 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
11 |
|
Längd med zon |
3.65 |
0,0 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel
Lundgren |
85 |
|
|
|
|
1bf |
|
1500m |
3:51.18 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
7 |
|
1500m |
3:55.40 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
1 |
|
1 eng mile |
4:23.60 |
|
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
6 |
|
5000m |
14:44.23 |
|
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
15 |
|
Halvmarathon |
01:11:31 |
|
Stockholm Halvmarathon |
11/9 |
|
|
2 |
|
3000m hinder |
8:46.56 |
|
SM Falun |
21/8 |
|
|
5 |
|
3000m hinder |
8:51.49 |
|
Finnkampen Helsingfors |
28/8 |
|
|
8 |
|
3000m hinder |
8:53.09 |
|
Folksam GP Göteborg/S |
10/8 |
|
|
8 |
|
3000m hinder |
8:55.98 |
|
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
8 |
|
3000m hinder |
9:03.72 |
|
Solihull, GBR |
10/7 |
|
|
1 |
|
3000m hinder |
9:13.02 |
|
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
1 |
|
3000m hinder |
9:21.25 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan
Lundin |
89 |
|
|
|
|
4 |
|
Spjut |
42.50 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
2 |
|
Spjut |
44.01 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
3 |
|
Spjut |
44.16 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
4 |
|
Spjut |
45.02 |
|
Sätraspelen |
5/6 |
|
|
6 |
|
Spjut |
46.11 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
4 |
|
Spjut |
48.89 |
|
Sommarös Vallentuna |
2/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Betty
Lundmark |
99 |
|
|
|
|
3h3 |
|
Medvind/okänd vind |
9.61w |
3,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
10 |
|
600m |
2:03.73 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
Längd med zon |
3.71 |
1,0 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian
Lundström |
95 |
|
|
|
|
5 |
|
Stav |
3.40 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
7 |
|
Stav |
3.40 |
|
Friidrottskväll på Stadion |
29/6 |
|
|
1 |
|
Stav |
3.50 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn
Sofie Lundström |
95 |
|
|
|
|
17 |
|
Längd |
3.65 |
0,6 |
SAYO |
13/6 |
|
|
14 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
6.88 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egil
Löthman |
1 |
|
|
|
|
3h6 |
|
60m |
10.84 |
-1,9 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
4 |
|
600m |
2:10.08 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
2bf |
|
800m |
2:57.31 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
7 |
|
Längd med zon |
2.99 |
0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
21 |
|
Medvind/okänd vind |
3.15 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
15 |
|
Boll |
18.51 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra
Löthman |
99 |
|
|
|
|
6f2 |
|
60m |
9.72 |
0,7 |
Tjejernas Kväll Stockholm/S |
25/8 |
|
|
3h4 |
|
60m |
9.73 |
-0,3 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
4h4 |
|
60m |
9.77 |
-0,7 |
Tjejernas Kväll Stockholm/S |
25/8 |
|
|
2h3 |
|
Medvind/okänd vind |
9.81w |
2,6 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
13 |
|
200m |
33.65 |
-0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
5 |
|
600m |
2:06.29 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
7af |
|
600m |
2:06.68 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
6af |
|
800m |
2:55.12 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
5h2 |
|
800m |
2:58.54 |
|
Tjejernas Kväll Stockholm/S |
25/8 |
|
|
3h1 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
13.31 |
0,6 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
8 |
|
Längd med zon |
3.54 |
-1,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
17 |
|
Längd med zon |
3.61 |
-0,9 |
Tjejernas Kväll Stockholm/S |
25/8 |
|
|
13 |
|
Längd med zon |
3.66 |
-0,1 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
21 |
|
Medvind/okänd vind |
3.66 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonty
Marshall |
99 |
|
|
|
|
2h1 |
|
60m |
9.21 |
1,7 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
4 |
|
60m |
9.21 |
-1,1 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
5 |
|
60m |
9.41 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1h1 |
|
Medvind/okänd vind |
9.17w |
5,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
9.21w |
2,4 |
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
9 |
|
Medvind/okänd vind |
9.41 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
5 |
|
200m |
31.69 |
-0,9 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
|
|
Höjd |
1.16 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
Längd med zon |
3.77 |
1,1 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
3.78w |
2,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja
Mattsson |
95 |
|
|
|
|
10 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
8.65 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
8 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
8.76 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
5 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
27.99 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
6 |
|
Slägga 3.0 kg (F15 - F14) |
26.48 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
16 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
32.02 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
1 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
34.39 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
1 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
37.74 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah
McCarthy |
99 |
|
|
|
|
6h1 |
|
Medvind/okänd vind |
10.17w |
4,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
12 |
|
Höjd |
1.07 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnéa
Melin |
|
99 |
|
|
|
|
18 |
|
Längd med zon |
3.15 |
-0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Georgia
Miltiadou |
95 |
|
|
|
|
7h3 |
|
100m |
14.29 |
-0,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7h1 |
|
100m |
14.41 |
-0,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
8h8 |
|
100m |
14.63 |
-0,4 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
5h3 |
|
800m |
3:02.53 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
3h2 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
14.92 |
1,2 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
7h3 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
15.80 |
-0,9 |
SAYO |
13/6 |
|
|
9h2 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
15.89 |
-0,6 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
26 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
5.86 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
24 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
13.48 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna
Mir |
|
97 |
|
|
|
|
1h1 |
|
80m |
11.11 |
1,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
80m |
11.18 |
-0,6 |
SAYO |
12/6 |
|
|
6h5 |
|
80m |
11.45 |
-0,3 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
5 |
|
200m |
27.71 |
1,9 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1h4 |
|
200m |
27.88 |
0,9 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
3 |
|
200m |
27.98 |
0,5 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
5 |
|
200m |
28.08 |
1,1 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
5af |
|
200m |
28.32 |
0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Manuell tidtagning |
28.5m |
|
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
1af |
|
600m |
1:41.24 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
600m |
1:41.74 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
1 |
|
600m |
1:41.76 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
3af |
|
600m |
1:42.31 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
1 |
|
800m |
2:24.96 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
4bf |
|
200m häck F13 |
32.01 |
0,9 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
5 |
|
Längd med zon |
4.32 |
-0,8 |
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
6 |
|
Längd med zon |
4.46 |
0,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
8 |
|
Längd med zon |
4.55 |
1,8 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
8 |
|
Längd med zon |
4.77 |
-0,5 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
14 |
|
Medvind/okänd vind |
4,55 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
8 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
21.88 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
10 |
|
Slägga 2.0 kg (F13 - F12) |
23.96 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niki
Moini |
|
|
97 |
|
|
|
|
1h5 |
|
80m |
12.38 |
1,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin
Nerell |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
600m |
2:01.25 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
1bf |
|
800m |
2:51.94 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma
Nergård |
|
1 |
|
|
|
|
7h1 |
|
60m |
11.85 |
0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yolanda
Ngarambe |
91 |
|
|
|
|
4 |
|
400m |
59.73 |
|
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
8 |
|
800m |
2:13.13 |
|
SM Falun |
21/8 |
|
|
3 |
|
800m |
2:14.82 |
|
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
8 |
|
800m |
2:15.20 |
|
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
2 |
|
800m |
2:15.90 |
|
Gurkspelen Västerås |
30/7 |
|
|
3bf |
|
800m |
2:16.61 |
|
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
3h1 |
|
800m |
2:19.04 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
3 |
|
1500m |
4:37.89 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
3 |
|
1500m |
4:43.46 |
|
Valbo Games Gävle |
18/7 |
|
|
1 |
|
1500m |
4:43.68 |
|
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda
Nilsson |
92 |
|
|
|
|
6h2 |
|
100m |
14.23 |
-0,3 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
8 |
|
Medvind/okänd vind |
14.22w |
2,2 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
13 |
|
Längd |
2.82 |
0,1 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
7 |
|
Medvind/okänd vind |
4.28w |
2,4 |
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils-Göran
Nilsson |
88 |
|
|
|
|
5h3 |
|
100m |
11.15 |
-0,8 |
SM Falun |
20/8 |
|
|
3 |
|
100m |
11.17 |
1,3 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
1h2 |
|
100m |
11.26 |
0,0 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
3h1 |
|
100m |
11.29 |
-1,6 |
JSM Karlstad |
13/8 |
|
|
6af |
|
100m |
11.29 |
-0,2 |
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
4h5 |
|
100m |
11.32 |
0,4 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
1 |
|
100m |
11.32 |
0,8 |
Sommaröz 3 Huddinge |
29/7 |
|
|
7bf |
|
100m |
11.41 |
0,7 |
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
4 |
|
100m |
11.48 |
-1,6 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
2h1 |
|
100m |
11.51 |
2,0 |
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
1h2 |
|
100m |
11.66 |
-2,2 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
2h2 |
|
100m |
11.77 |
-0,5 |
Vårmångkamp Täby |
15/5 |
|
|
7h3 |
|
100m |
11.82 |
0,8 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
11.14w |
2,6 |
JSM Karlstad |
13/8 |
|
|
6h4 |
|
200m |
22.89 |
0,1 |
SM Falun |
21/8 |
|
|
2h3 |
|
200m |
22.95 |
1,3 |
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
4h2 |
|
200m |
23.05 |
-0,7 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
6h3 |
|
200m |
23.15 |
0,5 |
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
2h1 |
|
200m |
23.29 |
-0,8 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2h2 |
|
Medvind/okänd vind |
22.88w |
2,6 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
2 |
|
300m |
36.60 |
|
Sommaröz 3 Huddinge |
29/7 |
|
|
6 |
|
Tresteg |
12.03 |
1,6 |
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
1 |
|
Kula |
10.37 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Kula |
10.57 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
1 |
|
Kula |
9.56 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
1 |
|
Diskus |
28.43 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
1 |
|
Diskus |
31.53 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
3 |
|
Diskus |
31.75 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Slägga |
33.08 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
1 |
|
Slägga |
33.86 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
1 |
|
Slägga |
34.35 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Spjut |
41.79 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
1 |
|
Spjut |
44.20 |
|
Castorama Sollentunavallen |
24/9 |
|
|
1 |
|
Spjut |
44.30 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katja
Nordström |
98 |
|
|
|
|
|
|
Höjd |
1.26 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael
Norman |
73 |
|
|
|
|
|
|
Halvmarathon |
01:50:04 |
|
Göteborgsvarvet |
22/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik
Norrbom |
93 |
|
|
|
|
7 |
|
800m |
2:02.52 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
5 |
|
800m |
2:03.06 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
800m |
2:03.97 |
|
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
1 |
|
800m |
2:04.23 |
|
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2 |
|
800m |
2:05.34 |
|
Gurkspelen Västerås |
30/7 |
|
|
5af |
|
1500m |
4:10.00 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
10 |
|
1500m |
4:13.43 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
4 |
|
1500m |
4:13.45 |
|
Valbo Games Gävle |
18/7 |
|
|
6 |
|
1500m |
4:23.91 |
|
USM Karlstad |
14/8 |
|
|
4 |
|
1500m |
4:25.74 |
|
Skol-SM Västerås |
10/9 |
|
|
6 |
|
3000m |
9:13.76 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
5 |
|
3000m |
9:58.08 |
|
Skol-SM Västerås |
12/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefin
Nyblom |
95 |
|
|
|
|
5 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
8.82 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
5 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
9.13 |
|
Kalmar Sommarspel |
13/7 |
|
|
15 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
17.36 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda
Nyblom |
0 |
|
|
|
|
2h1 |
|
60m |
9.43 |
1,1 |
Kalmar Sommarspel |
13/7 |
|
|
2h2 |
|
60m |
9.44 |
0,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
4 |
|
60m |
9.47 |
1,5 |
Kalmar Sommarspel |
13/7 |
|
|
3 |
|
60m |
9.50 |
-0,6 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
5 |
|
60m |
9.64 |
-1,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1h3 |
|
Medvind/okänd vind |
9.52w |
2,2 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
1 |
|
200m |
31.44 |
1,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
1 |
|
600m |
1:56.35 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
3 |
|
Höjd |
1.24 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
4 |
|
Höjd |
1.27 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
Höjd |
1.28 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Längd med zon |
3.89 |
0,0 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
5 |
|
Längd med zon |
3.89 |
-0,6 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
Längd med zon |
4.14 |
0,0 |
Kalmar Sommarspel |
13/7 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
3.93 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
3.98 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip
Nyström |
0 |
|
|
|
|
3h5 |
|
60m |
10.08 |
1,9 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
5h5 |
|
60m |
9.88 |
0,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1bf |
|
600m |
2:03.03 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
16 |
|
600m |
2:03.03 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
5af |
|
800m |
3:03.75 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
14 |
|
Höjd |
1.10 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
Längd med zon |
3.27 |
0,8 |
SAYO |
13/6 |
|
|
13 |
|
Medvind/okänd vind |
3.59w |
2,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
17 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
4.77 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia
Orbe-Puuko |
97 |
|
|
|
|
2 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
7.62 |
|
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
7.88 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joar
Paganus |
99 |
|
|
|
|
3h1 |
|
Manuell tidtagning |
9.75 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
6 |
|
Manuell tidtagning |
9.87 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
12 |
|
200m |
34.74 |
0,9 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
8 |
|
600m |
2:08.17 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
5bf |
|
600m |
2:13.66 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
9 |
|
Längd med zon |
3.72 |
1,3 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
3.76 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
8 |
|
Boll |
22.40 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teo
Paganus |
3 |
|
|
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
2.54 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
2 |
|
Boll |
16.00 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik
Persson |
|
99 |
|
|
|
|
2 |
|
60m |
8.86 |
2,0 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
3 |
|
60m |
9.14 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1h4 |
|
Medvind/okänd vind |
8.86w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1h2 |
|
Medvind/okänd vind |
8.96w |
2,4 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
14 |
|
Medvind/okänd vind |
9.70 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
Längd med zon |
3.55 |
-0,3 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
6 |
|
Längd med zon |
3.86 |
0,8 |
SAYO |
13/6 |
|
|
3 |
|
Längd med zon |
4.29 |
0,0 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klas
Persson |
91 |
|
|
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
23.50w |
2,6 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
1 |
|
400m |
50.39 |
|
Huddingespelen JDM |
19/6 |
|
|
2 |
|
800m |
1:55.00 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
4df |
|
800m |
1:56.05 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
6h2 |
|
800m |
1:56.39 |
|
SM Falun |
21/8 |
|
|
2h1 |
|
800m |
1:57.60 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
5 |
|
800m |
1:57.90 |
|
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
2 |
|
800m |
1:58.88 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
4cf |
|
1500m |
4:04.96 |
|
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louisa
Pettersson |
91 |
|
|
|
|
8h1 |
|
100m |
14.08 |
-1,2 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
6h1 |
|
Medvind/okänd vind |
14.09w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
8h5 |
|
200m |
28.63 |
0,2 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
5bf |
|
200m |
28.93 |
-1,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6af |
|
300m |
46.52 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia
Philblad |
98 |
|
|
|
|
3h2 |
|
80m |
11.94 |
-0,9 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
4h4 |
|
80m |
12.12 |
0,4 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2 |
|
Manuell tidtagning |
11.34 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
2h3 |
|
Manuell tidtagning |
11.65 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
12 |
|
Medvind/okänd vind |
11.67 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2df |
|
200m |
29.84 |
-0,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
5 |
|
200m |
30.26 |
0,3 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
12 |
|
Längd med zon |
3.78 |
1,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
9 |
|
Längd med zon |
3.95 |
0,1 |
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
|
|
Längd med zon |
4.00 |
-0,2 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara
Rask |
|
0 |
|
|
|
|
5 |
|
60m |
10.51 |
0,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
2h1 |
|
60m |
10.61 |
0,4 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
8 |
|
600m |
2:29.97 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
3.10 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
5.84 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
1 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.09 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena
Redborg |
83 |
|
|
|
|
|
|
Tresteg |
11.45 |
1,6 |
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
11.74w |
3,3 |
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan
Redborg |
81 |
|
|
|
|
1 |
|
Höjd |
1.82 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna
Ribbenstedt |
97 |
|
|
|
|
6h3 |
|
Medvind/okänd vind |
12.40w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
4bf |
|
200m |
32.33 |
0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
15 |
|
Längd med zon |
3.76 |
-0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
18 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
6.15 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
9.33 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna
Rönnberg |
1 |
|
|
|
|
5h3 |
|
60m |
11.72 |
1,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
4h3 |
|
60m |
11.73 |
0,7 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
6 |
|
600m |
2:36.25 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
14 |
|
Medvind/okänd vind |
2.44 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
12 |
|
Medvind/okänd vind |
2.47 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
7 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
3.45 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
6 |
|
Boll |
17.05 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda
Rönnberg |
0 |
|
|
|
|
1h2 |
|
60m |
9.42 |
0,6 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
1 |
|
60m |
9.42 |
0,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
2 |
|
60m |
9.77 |
0,0 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
2h2 |
|
60m |
9.84 |
1,3 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
9.39 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
5 |
|
Längd med zon |
4.03 |
0,2 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
3.61 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
1 |
|
Medvind/okänd vind |
3.75 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
8 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.61 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
5.66 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor
Salemyr |
0 |
|
|
|
|
3h3 |
|
60m |
9.97 |
-0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
15 |
|
Höjd |
1.03 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
15 |
|
Längd med zon |
3.45 |
1,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilda
Sandgren |
0 |
|
|
|
|
10 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.47 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karin
Schöldström |
0 |
|
|
|
|
10 |
|
Kula 2.0 kg (F13 - F12) |
4.52 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik
Schöldström |
3 |
|
|
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
2.23 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
5 |
|
Boll |
15.02 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher
Sentell |
94 |
|
|
|
|
3h2 |
|
100m |
12.02 |
0,3 |
Laxaspelen Halmstad |
18/7 |
|
|
6h3 |
|
100m |
12.03 |
0,2 |
USM Kil |
13/8 |
|
|
4h3 |
|
100m |
12.14 |
0,5 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
6h5 |
|
100m |
12.26 |
1,0 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
6h3 |
|
100m |
12.32 |
-0,6 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus
Simes |
0 |
|
|
|
|
4h3 |
|
60m |
10.12 |
-0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5h4 |
|
60m |
10.35 |
1,7 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Sjöberg |
94 |
|
|
|
|
4h3 |
|
60m |
7.66 |
-2,2 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
7 |
|
60m |
7.76 |
-2,5 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
3h3 |
|
100m |
11.79 |
0,2 |
USM Kil |
13/8 |
|
|
3h2 |
|
100m |
11.82 |
1,6 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7s1 |
|
100m |
11.84 |
-0,2 |
USM Kil |
13/8 |
|
|
3h1 |
|
100m |
11.87 |
-0,2 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
3h5 |
|
100m |
11.89 |
1,0 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
3 |
|
100m |
11.98 |
1,6 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
6f2 |
|
100m |
11.99 |
-1,9 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
4h1 |
|
100m |
12.16 |
0,0 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
4h3 |
|
100m |
12.21 |
0,5 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar
Skullman |
98 |
|
|
|
|
12 |
|
Medvind/okänd vind |
11.74 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
12 |
|
600m |
2:00.54 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia
Stenberg |
1 |
|
|
|
|
7h3 |
|
60m |
12.22 |
0,3 |
SAYO |
12/6 |
|
|
16 |
|
Längd med zon |
2.70 |
-0,6 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alida
Sterner |
|
96 |
|
|
|
|
4h2 |
|
100m |
13.46 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
5 |
|
100m |
13.54 |
1,7 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
2h1 |
|
100m |
13.55 |
0,5 |
Huddingespelen |
19/6 |
|
|
6s2 |
|
100m |
13.59 |
0,8 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
1 |
|
100m |
13.62 |
0,0 |
Tyresö Ungdomsspel |
30/5 |
|
|
3h2 |
|
100m |
13.63 |
-1,2 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
4h2 |
|
100m |
13.64 |
0,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
4h3 |
|
100m |
13.67 |
-1,0 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
2h5 |
|
100m |
13.68 |
1,5 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
4 |
|
100m |
13.70 |
0,5 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
8 |
|
100m |
13.80 |
-1,6 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
13.36w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h1 |
|
Medvind/okänd vind |
13.47w |
2,3 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
7 |
|
200m |
29.37 |
-0,3 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
4 |
|
300m |
44.24 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
5af |
|
300m |
44.98 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
4bf |
|
300m |
45.22 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
3bf |
|
300m |
47.65 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
3h1 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.22 |
0,6 |
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
6 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.23 |
1,7 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
3h1 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
13.34 |
-0,2 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
12 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
14.18 |
1,4 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
6h5 |
|
80m häck 76.2 cm (F15 - F14) |
14.99 |
-1,5 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
10 |
|
Höjd |
1.28 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
15 |
|
Höjd |
1.35 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
1 |
|
Stav |
2.20 |
|
Tyresö Ungdomsspel |
30/5 |
|
|
2 |
|
Stav |
2.40 |
|
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
4 |
|
Stav |
2.40 |
|
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
6 |
|
Stav |
2.46 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
7 |
|
Stav |
2.46 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
7 |
|
Stav |
2.53 |
|
Nordeamästerskap Huddinge |
12/9 |
|
|
1 |
|
Stav |
2.60 |
|
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
3 |
|
Stav |
2.60 |
|
Tjejernas Kväll Stockholm/S |
25/8 |
|
|
17 |
|
Längd |
3.59 |
0,7 |
Tjejernas Kväll Stockholm/S |
25/8 |
|
|
9 |
|
Längd |
4.30 |
-1,5 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
9 |
|
Längd |
4.32 |
-1,1 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
14 |
|
Längd |
4.40 |
1,3 |
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
19 |
|
Längd |
4.54 |
-1,1 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
|
|
Längd |
4.61 |
1,1 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
|
|
Längd |
4.76 |
1,4 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
14 |
|
Medvind/okänd vind |
4.44w |
3,3 |
Täby Open |
22/8 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
4.81w |
2,2 |
Huddingespelen |
20/6 |
|
|
5 |
|
Medvind/okänd vind |
4.91w |
2,7 |
Distriktsfinaler Enskede |
5/9 |
|
|
|
|
Tresteg |
9.65 |
-0,1 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
9 |
|
Tresteg |
9.84 |
0,0 |
Nordeamästerskap Huddinge |
11/9 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
9.91w |
3,3 |
Distriktsfinaler Enskede |
4/9 |
|
|
5 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
6.11 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
23 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
6.70 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
2 |
|
Diskus 0.6 kg (F15 - F12) |
20.21 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
3 |
|
Slägga 3.0 kg (F15 - F14) |
20.14 |
|
Hellaskastet |
2/5 |
|
|
20 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
15.03 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin
Stjernlöf |
87 |
|
|
|
|
8 |
|
400m |
52.66 |
|
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
2 |
|
600m |
1:27.4m |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
3df |
|
800m |
1:55.49 |
|
Folksam GP Göteborg/S |
10/8 |
|
|
6 |
|
800m |
1:55.49 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
2 |
|
800m |
1:58.77 |
|
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
7h3 |
|
800m |
2:03.70 |
|
SM Falun |
21/8 |
|
|
10bf |
|
1500m |
3:55.99 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
6df |
|
1500m |
3:56.20 |
|
Solihull, GBR |
10/7 |
|
|
8 |
|
1500m |
3:56.22 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
13bf |
|
1500m |
3:58.40 |
|
Karlstad GP |
15/7 |
|
|
9h2 |
|
1500m |
3:59.98 |
|
SM Falun |
20/8 |
|
|
2 |
|
1500m |
4:08.53 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
3 |
|
Kula |
7.24 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
3 |
|
Kula |
7.51 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
3 |
|
Diskus |
18.19 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
3 |
|
Diskus |
20.11 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
3 |
|
Slägga |
12.19 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
3 |
|
Slägga |
12.54 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
3 |
|
Spjut |
28.80 |
|
Castorama Sollentunavallen |
16/9 |
|
|
3 |
|
Spjut |
28.95 |
|
Castorama Sollentunavallen |
30/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik
Ståhlberg |
77 |
|
|
|
|
33bf |
|
3000m |
11:38.69 |
|
Sport vi minns Norrköping |
2/10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus
Ståhlberg |
77 |
|
|
|
|
34bf |
|
3000m |
11:50.64 |
|
Sport vi minns Norrköping |
2/10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel
Sundell |
0 |
|
|
|
|
1h1 |
|
60m |
10.00 |
0,2 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
5 |
|
60m |
10.19 |
0,0 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
6h3 |
|
60m |
10.51 |
-0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
4h5 |
|
60m |
10.55 |
0,2 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
8 |
|
Medvind/okänd vind |
2.64 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
22 |
|
Medvind/okänd vind |
2.79 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malin
Söderström |
98 |
|
|
|
|
3df |
|
200m |
29.93 |
-0,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
5 |
|
600m |
1:54.12 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2bf |
|
600m |
1:56.16 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
10 |
|
Längd med zon |
3.87 |
1,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie
Sönnerfors |
93 |
|
|
|
|
2h3 |
|
100m |
12.55 |
-0,9 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
4 |
|
100m |
12.68 |
-1,4 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
3h3 |
|
100m |
12.80 |
-2,0 |
USM Karlstad |
13/8 |
|
|
6 |
|
100m |
12.82 |
-0,7 |
USM Karlstad |
13/8 |
|
|
6 |
|
100m |
12.85 |
-1,5 |
SAYO |
11/6 |
|
|
3h1 |
|
100m |
12.93 |
-0,8 |
SAYO |
11/6 |
|
|
4 |
|
100m |
12.93 |
-3,4 |
Sätraspelen |
6/6 |
|
|
1h2 |
|
100m |
12.95 |
-1,2 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
5 |
|
100m |
12.99 |
-0,1 |
Friidrottskväll på Stadion 2 |
23/7 |
|
|
1h1 |
|
100m |
13.04 |
-1,7 |
Sätraspelen |
6/6 |
|
|
7f2 |
|
100m |
13.06 |
-1,2 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
4h1 |
|
100m |
13.10 |
-0,3 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
12.67w |
2,2 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2af |
|
150m |
19.34 |
-1,5 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
1h1 |
|
200m |
25.24 |
0,0 |
USM Karlstad |
14/8 |
|
|
2h2 |
|
200m |
25.73 |
-0,3 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
4 |
|
200m |
25.77 |
-0,1 |
JSM Karlstad |
15/8 |
|
|
2 |
|
200m |
25.78 |
-1,3 |
DN Galan Youth Stockholm/S |
7/8 |
|
|
5h1 |
|
200m |
26.39 |
0,5 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
4 |
|
200m |
26.71 |
-1,4 |
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
4 |
|
Medvind/okänd vind |
25.70w |
3,3 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
1h1 |
|
Medvind/okänd vind |
25.81w |
2,8 |
Gurkspelen Västerås |
31/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William
Taudien |
88 |
|
|
|
|
2 |
|
800m |
01:52,3 |
|
San Antonio, TX USA |
10/4 |
|
|
6bf |
|
800m |
01:52,4 |
|
Austin, TX USA |
1/5 |
|
|
5 |
|
800m |
1:53.40 |
|
Arlington, TX USA |
15/5 |
|
|
1cf |
|
800m |
1:53.94 |
|
Waco, TX USA |
17/4 |
|
|
3h1 |
|
800m |
1:54.01 |
|
Arlington, TX USA |
15/5 |
|
|
9cf |
|
800m |
1:54.04 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
4 |
|
800m |
1:54.45 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
3bf |
|
800m |
1:54.53 |
|
Houston, TX USA |
27/3 |
|
|
1 |
|
800m |
1:55.37 |
|
San Antonio, TX USA |
2/4 |
|
|
3 |
|
800m |
1:55.48 |
|
San Marcos, TX USA |
24/4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik
Thaysen |
94 |
|
|
|
|
4 |
|
Spjut 700 g (P17) |
20.39 |
|
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik
Thygesen |
94 |
|
|
|
|
7 |
|
Spjut 700 g (P17) |
33.02 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna
Troije |
|
91 |
|
|
|
|
6h2 |
|
60m |
8.84 |
-2,2 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
5h1 |
|
Medvind/okänd vind |
13.66w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
100m häck |
16.21 |
0,1 |
Svealandscupen Sätra |
16/5 |
|
|
2 |
|
100m häck |
16.79 |
-0,9 |
SAYO |
13/6 |
|
|
6h1 |
|
100m häck |
17.94 |
-0,1 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
8 |
|
300m häck 76.2 cm (F19 - F14) |
47.34 |
|
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
2/7 |
|
|
2 |
|
300m häck 76.2 cm (F19 - F14) |
47.62 |
|
Huddingespelen JDM |
18/6 |
|
|
4h1 |
|
300m häck 76.2 cm (F19 - F14) |
47.64 |
|
JSM Karlstad |
14/8 |
|
|
4bf |
|
300m häck 76.2 cm (F19 - F14) |
47.75 |
|
DN Galan Youth Stockholm/S |
8/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon
Waldaeus |
96 |
|
|
|
|
7h2 |
|
100m |
13.81 |
1,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip
Wallman |
0 |
|
|
|
|
3h2 |
|
60m |
9.47 |
0,1 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
3 |
|
60m |
9.53 |
0,0 |
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
1h3 |
|
60m |
9.60 |
-0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
12 |
|
600m |
2:01.65 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2 |
|
600m |
2:05.91 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
3bf |
|
600m |
2:09.10 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
12 |
|
Längd med zon |
3.63 |
1,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
Längd med zon |
3.88 |
-1,2 |
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
3.75 |
|
Björknässpelen |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron
Wallroth |
0 |
|
|
|
|
5h5 |
|
60m |
11.44 |
0,2 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
24 |
|
Medvind/okänd vind |
2.54 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
6 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
6.61 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlotte
van Doninck |
98 |
|
|
|
|
7h3 |
|
Medvind/okänd vind |
13.24w |
2,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
7df |
|
200m |
34.18 |
-0,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
15 |
|
200m |
35.53 |
0,4 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
18 |
|
Längd med zon |
2.56 |
0,5 |
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
19 |
|
Längd med zon |
3.20 |
0,3 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon
Weidersjö |
95 |
|
|
|
|
3h4 |
|
100m |
12.39 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3 |
|
800m |
2:20.12 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
3 |
|
2000m |
6:26.63 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
16 |
|
2000m |
6:40.01 |
|
USM Kil |
15/8 |
|
|
4h6 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
16.12 |
-1,3 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
4h4 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
17.00 |
-1,8 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
8 |
|
1500m hinder |
5:04.62 |
|
USM Kil |
13/8 |
|
|
9 |
|
Höjd |
1.52 |
|
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
11 |
|
Höjd |
1.52 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
13 |
|
Höjd |
1.67 |
|
USM Kil |
14/8 |
|
|
11 |
|
Längd |
4.69 |
-1,1 |
SAYO |
13/6 |
|
|
14 |
|
Längd |
4.69 |
-0,1 |
Nordeakampen kval Enskede |
23/5 |
|
|
19 |
|
Längd |
4.79 |
0,0 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
21 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
23.32 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel
Westh |
93 |
|
|
|
|
3 |
|
100m |
12.31 |
1,5 |
Kvantumspelen Bålsta |
29/5 |
|
|
7h1 |
|
100m |
12.42 |
-0,9 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
3/7 |
|
|
3h1 |
|
200m |
24.79 |
0,8 |
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
1 |
|
200m |
24.88 |
1,5 |
Sommarös Vallentuna |
2/6 |
|
|
5h5 |
|
200m |
24.95 |
0,5 |
Världsungdomsspelen Göteborg/U |
4/7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik
Widing |
|
87 |
|
|
|
|
8 |
|
800m |
1:59.43 |
|
Gurkspelen Västerås |
30/7 |
|
|
10bf |
|
1500m |
3:55.50 |
|
Folksam GP Göteborg/S |
10/8 |
|
|
7 |
|
1500m |
3:55.50 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
9 |
|
1500m |
3:56.48 |
|
Folksam Challenge Eskilstuna |
8/6 |
|
|
12 |
|
1500m |
3:57.08 |
|
DN Galan Stockholm/S |
6/8 |
|
|
15bf |
|
1500m |
4:02.88 |
|
Sollentuna GP |
1/7 |
|
|
1 |
|
3000m |
8:27.52 |
|
SAYO |
11/6 |
|
|
3 |
|
5000m |
14:23.11 |
|
Sommarspelen Stadion |
22/6 |
|
|
15 |
|
5000m |
14:46.64 |
|
Solihull, GBR |
10/7 |
|
|
15 |
|
5000m |
15:03.11 |
|
SM Falun |
22/8 |
|
|
1 |
|
5000m |
15:17.25 |
|
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper
Widmark |
98 |
|
|
|
|
7 |
|
600m |
2:03.41 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars
Winnansson |
98 |
|
|
|
|
3h3 |
|
80m |
11.17 |
0,0 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h2 |
|
80m |
11.48 |
-0,8 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
3 |
|
80m |
11.50 |
-1,6 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
6 |
|
Medvind/okänd vind |
11.14w |
2,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
200m |
28.71 |
-1,1 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
7af |
|
200m |
28.75 |
-1,0 |
SAYO |
13/6 |
|
|
1 |
|
600m |
1:47.23 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
3 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
10.38 |
-2,7 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2h2 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
10.52 |
0,5 |
SAYO |
13/6 |
|
|
2 |
|
60m häck 76.2 cm (P13 - P12) |
10.61 |
1,5 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.46 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
8 |
|
Längd med zon |
4.17 |
-0,9 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Markus
Winnansson |
95 |
|
|
|
|
5h4 |
|
100m |
12.73 |
0,8 |
SAYO |
12/6 |
|
|
3h8 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
14.78 |
0,3 |
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
7h1 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.01 |
1,8 |
USM Kil |
15/8 |
|
|
4 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.02 |
-3,0 |
Skol-SM Västerås |
10/9 |
|
|
3h1 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.51 |
-0,4 |
SAYO |
13/6 |
|
|
4 |
|
100m häck 84.0 cm (P15 - P14) |
15.68 |
-1,2 |
Huddingespelen UDM |
20/6 |
|
|
9 |
|
Höjd |
1.56 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
17 |
|
Höjd |
1.61 |
|
USM Kil |
14/8 |
|
|
17 |
|
Spjut 600 g (P15 - P14) |
26.95 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas
Winnansson |
2 |
|
|
|
|
2h1 |
|
60m |
9.75 |
1,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
1 |
|
60m |
9.93 |
-2,6 |
Täby Open |
21/8 |
|
|
1h3 |
|
Medvind/okänd vind |
10.32 |
|
Täby Open |
21/8 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
9.68w |
2,7 |
SAYO |
12/6 |
|
|
8 |
|
Längd med zon |
3.05 |
0,2 |
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida
Winther |
|
1 |
|
|
|
|
2 |
|
60m |
10.17 |
0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
2h1 |
|
60m |
10.47 |
0,5 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel
Voxlin |
1 |
|
|
|
|
6h2 |
|
Medvind/okänd vind |
10.86w |
3,2 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda
Åberg |
96 |
|
|
|
|
3h5 |
|
100m |
14.21 |
1,5 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
4 |
|
Manuell tidtagning |
13.77 |
|
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
2 |
|
Längd |
4.25 |
1,4 |
Hanvikenspelen |
11/9 |
|
|
19 |
|
Längd |
4.28 |
1,9 |
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
8 |
|
Längd |
4.46 |
0,0 |
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
13 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
7.88 |
|
Nordeakampen Uppsala |
29/8 |
|
|
8 |
|
Kula 3.0 kg (F17 - F14) |
8.31 |
|
Danderyds Ungdomsspel |
9/5 |
|
|
19 |
|
Spjut 400 g (F15 - F12) |
16.06 |
|
Nordeakampen Uppsala |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian
Öberg |
86 |
|
|
|
|
5h2 |
|
100m |
11.33 |
2,0 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
4 |
|
100m |
11.33 |
-0,3 |
Friidrottskväll på Stadion 3 DM |
11/8 |
|
|
7 |
|
100m |
11.33 |
1,3 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
5h1 |
|
100m |
11.42 |
1,1 |
Gurkspelen Västerås |
1/8 |
|
|
7 |
|
100m |
11.45 |
-0,7 |
SAYO |
11/6 |
|
|
2h1 |
|
100m |
11.48 |
0,6 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
4h3 |
|
100m |
11.50 |
-0,9 |
SAYO |
11/6 |
|
|
3df |
|
Medvind/okänd vind |
11.28w |
2,8 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
1 |
|
200m |
22.57 |
1,2 |
Friidrottskväll på Stadion 3 |
11/8 |
|
|
3 |
|
200m |
22.65 |
0,7 |
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
5cf |
|
200m |
22.67 |
-0,7 |
Windsprint Sundsvall |
8/8 |
|
|
1h4 |
|
Medvind/okänd vind |
22.60w |
2,4 |
Friidrottskväll på Stadion DM |
29/6 |
|
|
4 |
|
Längd |
6.31 |
1,8 |
Lag-SM-kval Enskede |
16/5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna
Öhberg |
99 |
|
|
|
|
5h4 |
|
60m |
10.69 |
-0,1 |
SAYO |
12/6 |
|
|
|
|
Längd med zon |
3 |
-0,5 |
SAYO |
13/6 |
|
|
20 |
|
Medvind/okänd vind |
3.02 |
|
SAYO |
13/6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fredrik
Öhman |
99 |
|
|
|
|
7 |
|
Kula 3.0 kg (P13 - P12) |
7.13 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
|
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
7.52 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
3 |
|
Kula 2.0 kg (P10 - P11) |
7.86 |
|
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
|
|
Boll |
24.76 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nursen
Özdemirok |
99 |
|
|
|
|
6h3 |
|
Medvind/okänd vind |
10.44w |
2,9 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
2h3 |
|
60m häck 76.2 cm(F13 - F12) |
12.68 |
1,7 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
3 |
|
Medvind/okänd vind |
12.58w |
2,4 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
|
|
Höjd |
1.17 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
10 |
|
Höjd |
1.20 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
8 |
|
Höjd |
1.24 |
|
Täby Open |
22/8 |
|
|
23 |
|
Längd med zon |
3.35 |
-1,6 |
Surbullespelen Norrköping |
29/8 |
|
|
8 |
|
Längd med zon |
3.57 |
0,9 |
Sundbybergs Ungdomsspel Sätra |
22/5 |
|
|
|
|
Boll |
21.95 |
|
STH Cup Sätra |
18/9 |
|
|
4 |
|
Boll |
23.24 |
|
Surbullespelen Norrköping |
28/8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stäng
fönstret |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|