SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Bästa stafetter män/pojkar
Stafett 4x100m    
41.02 MS    1992
  Berhane Haile  69   
  Mikael Ekman  66   
  Stefan Nilsson  55   
  Björn Johansson  70   
41.56 M22    1981
  Jari Lepistö  62   
  Jan Nordgren  61   
  Anders Tamas  62   
  Eric Josjö  61   
42.60 P19    1980
  Ove Lundvall  62   
  Jari Lepistö  62  
  Niklas Good  62   
  Eric Josjö  61   
43.07 P18    1980
  Ove Lundvall  62   
  Jari Lepistö  62   
  Niklas Good  62  
  Ulf Bojner  62   
43.23 P17   2019
  Nick Heidarian 03  
  Emil Johansson 02  
  Hugo Olsson 02  
  Anton Runemar 02  
44.40 P16    1990
  Egon Larsson  74   
  Mats Lindskog  74   
  Odd Möller  74   
  Ronny Ilvander  74   
46.28 P15    2002
  Staffan Svensson  88   
  Björn Ljusenius  87   
  Fredrik Hallinder  88   
  Gustav Karnebäck  87   
49.33 P14    1981
  Peter Waern  68   
  Jonas Smeding  68   
  Björn Båryd  67  
  Lars Ledin  67   
54.6m P12    1975
  Peter Torsell  63   
  Jan Apelholm  63   
  Hans Grönlund  63   
  Tomas Berg  63  
50.91 M50   2022
  Christian Josefsson 68  
  Erik Åhlin 71  
  Patrick Neuendorff 66  
  Dag Dacke 65  
62.80 M60   2021
  Roland Jonsson 56  
  Karl-Gunnar Karnebäck 55  
  Hans Säll 61  
  Nils Nestor 52  
       
Stafett 4x200m    
1:28.9 MS    1979
  Niklas Good  62   
  Leif Åkesson  53   
  Eric Josjö  61   
  Anders Redborg  53   
1:48.93  P14   2006
  Viktor Eriksson 92  
  Tony Weseth 92  
  Axel Kjell 93  
  Gustav Lundén 92  
       
Stafett 3x400m    
2:25.35 M22   2023
  David Mattiasson 01  
  Robin Isaksson 02  
  Emil Johansson 02  
       
Stafett 4x400m    
3:10.70 MS    1988
  Per Olhans  61   
  Paul Aicardi  65   
  Anders Tapper  65   
  Eric Josjö  61   
3:15.88 M22    1981
  Stefan Karlsson  61   
  Gabor Bartos  62  
  Claes Berlin  59   
  Eric Josjö  61   
3:21.1 P19    1972
  Peter Lagnemark  54   
  Sam Ödman  53  
  Anders Olsson  53   
  Lennart Nilsson  53   
3:23.07 P18    1997
  Christian Liljeqvist  80   
  Christian Fredriksson  79   
  John Laselle  79   
  Thomas Byrberg  79   
3:39.13 P17    1982
  Fredrik Vare  65   
  Timo Nurmi  65   
  Johan Halvarsson  65  
  Johan Rendert  65   
4:20.77 M55   2019
  Bobbie Baars 58  
  Joakim Petersson 61  
  Ingemar Ztorm 60  
  Hans Säll 61  
4:31.81 M60   2023
  Bobbie Baars 58  
  Roland Jonsson 56  
  Anders Kristensson 58  
  Hans Säll 61  
       
Stafett 3x800m    
5:38.82 M22    1999
  Daniel Czarnecki  77   
  John Laselle  79   
  Thomas Byrberg  79   
5:53.53 P19   2023
  Bahran Mikael 04  
  Kalab Almsegek Tesfay 04  
  Valter Kjellberg 04  
5:45.91 P18    1997
  Christian Fredriksson  79   
  John Laselle  79   
  Thomas Byrberg  79   
6:00.19 P17    1989
  Peter Andersson  72   
  Niclas Janelöv  72   
  Mats Forsberg  72   
6:05.01 P16    1988
  Peter Andersson  72   
  Mats Forsberg  72   
  Mårten Barkwall  72   
6:29.85 P15    1997
  Anders Lindberg  82   
  Johannes Bångman  82   
  David Stridfeldt  82  
6:50.51 P14    2001
  Fredrik Hallinder  88   
  Jakob Sillrén  87  
  Gustav Karnebäck  87   
7:33.25 P13    1999
  Leandro Andrade  86   
  Henrik Hillerborg  86   
  Fredrik Wictorsson  86   
7:31.20 P12    1991
  John Laselle  79   
  Gaston Nunez  79   
  Fredrik Östberg  79  
7:58.63 M55   2019
  Joakim Petersson 62  
  Hans Säll 61  
  Bobbie Baars 58  
9:44.99 M65   2022
  Karl-Gunnar Karnebäck 55  
  Johan Göthberg 54  
  Rolanf Jonsson 56  
       
Stafett 4x800m    
7:21.51 MS    2002
  Thomas Byrberg  79   
  John Laselle  79   
  John Lindström  83   
  Mattias Norling  77   
7:35.01 M22    1993
  Caj Virta  73   
  Niklas Österberg  73   
  Mats Forsberg  72   
  Mårten Barkwall  72   
7:57.0 P19    1972
  Ola Liss  53   
  Peter Lagnemark  54   
  Olle Ekstedt  53  
  Anders Olsson  53   
8:13.04 P18    1978
  Tomas Malmqvist  60   
  Kenneth Spetz   
  Ove Sjöblom  61   
  Eric Josjö  61   
9:53.07 P14    1994 
  Niklas Svensson  80   
  Martin Hallberg  81   
  Johan Lindberg  80   
  Robin Nilsson 80  
       
Stafett 4x1500m    
15:09.86 MS    1981
  Björn Nilsson  56   
  Jonas Eriksson  53   
  Sören Lundin  59   
  Tommy Lundqvist  54   
15:54.63 M22    1980
  Peder Poulsen  59   
  Tommy Capocci  58  
  Thomas Waldetoft  59   
  Bengt Görtz  59   
       
Stafett 1000m    
1:56.68 MS    1985
  Jari Lepistö  62   
  Ulf Hansson  64   
  Paul Aicardi  65   
  Per Olhans  61   
1:56.69 M22   2006
  Fredrik Hallinder  88  
  Sebastian Öberg 86  
  Gustav Karnebäck 87  
  Nil de Oliveira 86  
2:04.45 P19   2018
  Erik Ahlfont 00  
  Filip Nyström 00  
  Emil Winther 99  
  Edvin Hagberg 99  
2:01.80 P18    1984
  Håkan Karlsson  67   
  Per Svensson  67   
  Stefan Haglöf  66   
  Christian Bogenroth  66   
2:01.88 P17    2003
  Björn Ljusenius  87   
  Sebastian Öberg  86   
  Gustav Karnebäck  87   
  Johan Kågeman  86  
2:06.68 P16    1983
  Jonas Smeding  68   
  Björn Båryd  67   
  Per Svensson  67   
  Niklas Johnsson  68   
2:18.69 P15    2002
  Mats Andersson  89   
  Staffan Svensson  88   
  Fredrik Hallinder  88   
  Gustav karnebäck  87   
2:19.51 P13   2008
  Gustav Kjell 96  
  Christian Lundström 95  
  Simon Weidersjö 95  
  Andreas Almgren 95  
2:29.86 M40   2019
  Erik Åhlin 71  
  Magnus Ingvarsson 70  
  Marcus Grindange 72  
  Björn Axelsson 73  
2:26.39 M50   2023
  Christian Josefsson 68  
  Hunter S Mabon 69  
  Jonas Asplund 73  
  Dag Dacke 65  
2:41.58 M60   2022
  Karl-Gunnar Karnebäck 55  
  Roland Jonsson 56  
  Hans Säll 61  
  Bobbie Baars 58  
       
Stafett 5x60m    
37.78 P13   2020
  Joar Eriksson 07  
  Edvin Hansen Tydén 07  
  Simon Lindström 07  
  Karl Thilers 07  
  Alexander Mickelson 07  
41.3m P12    1982
  Patrik Schill  72   
  Kenneth Danielsson  71   
  Stefan Edenholm  70   
  Jens Forsberg  70   
  Björn Svensson  70   
43.93 P11   2017
  Jonathan Edberg 06  
  John Bäck 06  
  Lowe Barkvall 06  
  Jacob Semb Josefsson 06  
  Joel Billing 06  
48.13 P10   2014
  Frej Biverstrand 04   
  Joakim Nylander 04   
  Leo Smedberg 04   
  Fabian Fast 04   
  Martin Sjödin 04   
       
Stafett 4x80m    
35.81 P15   2023
  William Strömberg 08  
  William Blomquist 08  
  Evert Östlind 08  
  Jordan Benitez 08  
38.72 P14    1993
  Thomas Byrberg  79   
  Are Möller  79   
  Robin Nilsson  80   
  Per Bergman  79   
42.01 P13   2010
  Lars Winnansson 98  
  Victor Flink 97  
  Giovanni Inostroza 97  
  Felix Calmano 97  
45.83 P12   2010
  Jonty Marshall 99  
  Edvin Hagberg 99  
  Lars Winnansson 98  
  Jonathan Gorringe 98  
       
Stafett 3x600m    
5:00.31 P13   2020
  Vilhelm Lood Falgén 07  
  Iker Garcia Lundström 07  
  Jakob Lennermark 07  
5:21.04 P12   2022
  Filip Enhöring Edholm 10  
  Alvar Engström 10  
  Cian Hogan 10  
5:43.31 P11   2017
  Lowe Fuxe-Barkvall 06  
  Jacob Semb-Josephsson 06  
  John Bäck 06  
       
Stafett 3x1000m    
7:33.09 P18    1986
  Kristofer Prander  68   
  Niklas Johnsson  68   
  Andreas Ahl  68   
7:41.8 P17    1976
  Thomas Waldetoft  59   
  Bengt Görtz  59   
  Sören Lundin  59   
7:53.75 P16    1984
  Anders Bagge  68   
  Andreas Ahl  68   
  Niklas Johnsson  68   
8:38.6 P15    1982
  Christer Ullberg  67   
  Björn Båryd  67   
  Lars Forsberg  67   
8:37.44 P14    1986
  Mårten Barkwall  72   
  Niclas Janelöv  72   
  Andreas Hammarberg  72   
9:56.09 P13    1986
  Jesper Lundström  73   
  Matti Hultstrand  73   
  Fredrik Kihlström  73   
9:27.0 P12    1975
  Peter Torsell  63   
  Mårten Olsson  63   
  Ulf Levin  63   
 
Sociala medier
Stötta oss
Våra samarbetspartners
Partners