SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
SAYO Indoor rekord

Uppdaterat 2021-12-05

OBS! Tävlingsklass avgör om det blir rekord eller inte, inte födelseår. Vissa rekord finns därför att tidigare SAYO-Indoor har haft andra grenar.

 

P15        
60m   Lucas Lindberg Hässelby SK 2018 7.51
800m   Samuel Berhane Hässelby SK 2019 2:13.28
60m häck   Albin Edgert Täby IS 2018 9.59
Höjd   Lucas Lindberg Hässelby SK 2018 1.68
  Alexander Davidsson-Eriksson Danderyds SK 2018 1.68
  Leo Leesment Mälarö SOK 2019 1.68
Stav   Jacob Semb-Josefson Turebergs FK 2019 3.00
  Erik Lampa Taxell Hässelby SK 2019 3.00
Längd   Michael Lindgren Sundbybergs IK Friidrott 2005 5.40
Kula   Alexander Wittlock Hanvikens SK 2005 10.20
Vikt   Mille Edwardsson Bollnäs FIK 2018 12.63
           
P14          
60m   Viktor  Eriksson Turebergs FK 2005 7.88
800m   Calle  Stridh Tjalve Goif 2005 2:14.06
Höjd   Tom Södrén Estuna IF 2005 1.63
Längd   Tom Södrén Estuna IF 2005 5.08
Kula   Calle  Stridh Tjalve Goif 2005 10.12
         
P13        
60m   Oscar Reinholdsson Hässelby SK 2018 7.70
600m   Oscar Reinholdsson Hässelby SK 2018 1:36.85
800m   Andreas Almgren Turebergs FK 2007 2:19.15
60m häck   Elias Kapell Hammarby friidrott 2018 9.70
Höjd   Imran Lernebo Mälarhöjdens IK 2013 1.67
Stav   Nils Grufman Täby IS 2021 2.51
Längd zon   Oscar Reinholdsson Hässelby SK 2018 5.75
Kula   Jesper Ahlin Väsby IK Friidrott 2015 12.70
         
P12        
60m   Eliah Hallberg Hossain Turebergs FK 2021 8.24
600m   Karl Ottfalk IFK Lidingö 2017 1:46.56
800m   Johan Björk IFK Stocksund 2011 2:24.45
60m häck   Jacob Rune Täby IS 2018 10.19
Höjd   Pontus Lundqvist Sundsvalls FF 2012 1.48
Längd zon   David Thid Huddinge AIS 2014 5.10
Kula   Jacob Borssén Huddinge AIS 2006 10.17
         
P11        
60m   Zion Eriksson IK Stål 2012 8.51
600m   Sebastian Stagh IFK Lidingö Friidrott 2018 1:48.31
60m häck   Carl Grindange Turebergs FK 2019 10.62
Höjd   Simon Lindström Turebergs FK 2017 1.44
Längd zon   Zion Eriksson IK Stål 2012 4.99
Kula   Jumanne Hackett Hammarby IF 2019 10.19
         
P10        
60m   Hugo Widlund IFK Lidingö 2013 8.76
400m   Hugo Lindberg Danderyds SK 2021 75.29
600m   Oliver Hagbart IFK Lidingö 2015 1:50.70
40m häck   Gustav Yngström Mälarö SOK 2018 7.43
Höjd   Leonard Kimby IFK Stocksund 2009 1.38
Längd zon   Hugo Widlund IFK Lidingö 2013 4.29
Kula   Rupert Coan Turebergs FK 2021 6.34
         
P9        
60m   Gustav Yngström Mälarö SOK 2017 9.19
400m   Noah Östberg Hanvikens SK 2014 73.23
600m   Jonathan Westerberg IFK Lidingö 2010 2:04.75
Längd zon   Oskar Ahlstrand Turebergs FK 2017 3.87
Kula   Aleksander Cokorilo Turebergs FK 2021 5.91
         
P8        
60m   Gustav Yngström Mälarö SOK 2016 9.75
Längd zon   Elis Averbo Mälarö SOK 2015 3.47
Kula   Harry Dong Danderyds SK 2021 5.32
         
F15        
60m   Ayla Hallberg Hossain Turebergs FK 2019 7.82
800m   Alice Magnell-Millán Tjalve IF Norrköpng 2018 2:18.38
60m häck   Nora Lindahl Hässelby SK 2018 9.15
Höjd   Ayla Hallberg Hossain Turebergs FK 2019 1.77
Stav   Alvah Lind Tyresö FK 2018 3.40
Längd   Elina  Palmqvist Hagunda IF Friidrott 2005 5.45
Vikt   Alva Nylander Gefle IF 2019 14.86
         
F14        
60m   Elin Sandgren Estuna IF 2005 8.43
800m   Kajsa Barr Sundbybergs IK Friidrott 2005 2:40.11
Höjd   Eleonor Nakunzi Sundbybergs IK Friidrott 2005 1.58
Längd   Fanny Robler Sundbybergs IK Friidrott 2005 4.79
Kula   Eleonor Nakunzi Sundbybergs IK Friidrott 2005 7.71
         
F13        
60m   Ayla Hallberg Hossain Tureberg FK 2018 8.27
600m   Carmen Cernjul Spårvägens FK 2019 1:42.41
800m   Vilma Jonsson Danderyds SK 2011 2:22.84
60m häck   Beate Pott Tureberg FK 2019 9.54
Höjd   Kajsa Lindqvist Väsby IK 2012 1.58
Stav   Tuva Eckerberg Täby IS 2021 2.61
Längd zon   Ayla Hallberg Hossain Tureberg FK 2018 5.17
Kula   Malin Stenmark Sundsvalls Friidrottsförening 2006 13.10
         
F12        
60m   Ayla Hallberg Hossain Tureberg FK 2017 8.40
600m   Carmen Cernjul Spårvägens FK 2018 1:46.20
800m   Alice Berg Tureberg FK 2013 2:30.61
60m häck   Beate Pott Tureberg FK 2018 10.28
Höjd   Ayla Hallberg Hossain Tureberg FK 2017 1.54
Längd zon   Saga Hermundstad IF Linnéa 2015 4.73
Kula   Linnéa Hilding Tyresö FK 2015 10.23
         
F11        
60m   Malva Lönn Hammarby IF 2019 8.68
600m   My Olsson IF Göta Karlstad 2019 1:49.04
60m häck   Malva Lönn Hammarby IF 2019 10.05
Höjd   Malva Lönn Hammarby IF 2019 1.41
  My Olsson IF Göta Karlstad 2019 1.41
Längd zon   Stina Gustavsson Hanvikens SK 2011 4.42
Kula   Tyra Sternlind Hammarby IF 2019 8.89
         
F10        
60m   Amilia Jergmar Boo IF 2016 9.00
400m   Wilma Lagander Turebergs FK 2021 81.30
600m   Fanny Szalkai Spårvägens FK 2017 1:55.86
40m häck   Malva Lönn Boo IF 2018 7.53
Höjd   Frida Hjort Säters IF FIK 2012 1.28
Längd zon   Elin Bohman Turebegs FK 2006 4.27
Kula   Tyra Björk Tureberg FK 2021 5.57
         
F9        
60m   Amilia Jergmar Boo IF 2015 9.42
400m   Matilda Borg Österhaninge IF 2015 75.85
600m   Evelina Sparf Åkersberga SK 2013 2:06.49
Längd zon   Amilia Jergmar Boo IF 2015 3.83
Kula   Lilly Stadell Turebergs FK 2021 5.09
         
F8        
60m   Lovisa Linde Täby IS 2005 9.93
Längd zon   Lovisa Linde Täby IS 2005 3.25
  Kajsa Lindqvist Väsby IK Friidrott 2007 3.25
  Norah Lind Hanvikens SK 2012 3.25
Kula   Ellen Thorén Turebergs FK 2021 3.82
 
Stötta oss
Övrigt